Reklama

Reklama

Lublin: Kierowcy pojeżdżą inaczej w rejonie Placu Zamkowego?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Kierowcy pojeżdżą inaczej w rejonie Placu Zamkowego? - Zdjęcie główne

Plac Zamkowy w Lublinie | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zmian w organizacji ruchu drogowym w rejonie Placu Zamkowego domagał się radny Stanisław Brzozowski. Władze miasta już odpowiedziały.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie zmiany organizacji ruchu w rejonie Placu Zamkowego. Wyjaśnił, że jego prośba ma związek z głosami niezadowolonych kierowców. 

Pierwsza sprawa to brak możliwości przejazdu z ul. Podwale na ul. Lubartowską.

- Proszę rozważyć ewentualność przywrócenia ruchu dwukierunkowego na ulicy Kowalskiej na odcinku od placu do ulicy Furmańskiej. Wiem, że od dłuższego czasu na tym odcinku jest zwężenie spowodowane remontem kamienicy, ale ten remont kiedyś się skończy (mam nadzieję) i wtedy - jadący z Podwala mogliby przez Furmańską i Cyruliczą wyjeżdżać bezpośrednio na Lubartowską - napisał Stanisław Brzozowski.

Dalej wyjaśnił, że kierowcy obecnie muszą wyjeżdżać z placu na Al. Tysiąclecia i pokonać trzy pasy jezdni, żeby zawrócić na rondzie. Zaznaczył, że w godzinach szczytu jest to trudne i może stwarzać zagrożenie dla ruchu. Podkreślił, że jego propozycja, dodatkowo minimalnie rozładowałaby ruch na samym placu, gdzie w godzinach szczytu jest duży problem z wyjazdem.

- Odnośnie samego placu to sądzę, że sensowne byłoby dokładne zaznaczenie stref ruchu i stref parkowania poprzez wytyczenie i wymalowanie odpowiednich linii regulacyjnych. Brak takich linii powoduje u niektórych kierowców dezorientację, a w sytuacji dużego natężenia ruchu robi się bałagan, dlatego proszę o wnikliwe przeanalizowanie moich propozycji - podsumowuje radny.

W odpowiedzi Mariusz Banach - zastępca prezydenta Lublina napisał, że przeanalizowane zostały uwarunkowanie lokalne w otoczeniu ul. Kowalskiej. Wyjaśnił, że utrzymanie obecnej organizacji ruchu, w szczególności pozostawienie możliwości parkowania na ul. Kowalskiej w Strefie Płatnego Parkowania nie pozwala na wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku od Placu Zamkowego do ul. Furmańskiej. Powodem jest zbyt mała szerokość jezdni pozostawionej dla ruchu. Szerokość ta pozwala tylko na funkcjonowanie kontraruchu rowerowego.

- W odniesieniu do Placu Zamkowego informuję, że temat braku oznakowania poziomego w ścisłym centrum naszego miasta, a tym samym braku wizualnego podziału na strefy funkcjonalne Placu był analizowany w przeszłości wielokrotnie. Niestety w strefie objętej nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków oznakowanie poziome nie może być stosowane. Istniejące na Placu Zamkowym oznakowanie pionowe przekazuje podstawowe niezbędne informacje na temat możliwości postoju pojazdów, przy założeniu znajomości przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym przez kierowców oraz ich stosowania się do tych przepisów - napisał Mariusz Banach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy