Reklama

Reklama

Lublin: Kamery będą pilnować wjazdów na Stare Miasto. Nie każdy może tam wjechać

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Kamery będą pilnować wjazdów na Stare Miasto. Nie każdy może tam wjechać - Zdjęcie główne

Stare Miasto | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto uruchamia elektroniczny system rejestracji wjazdu pojazdów nieuprawnionych na Stare Miasto. Kamery będą odczytywać tablice rejestracyjne aut i porównywać je z danymi z bazy. 

Reklama

- We współpracy z Radą Dzielnicy Stare Miasto wdrażamy rozwiązanie, które ma uszczelnić system kontroli pojazdów nieuprawnionych do wjazdu na teren Starego Miasta. Z punktu widzenia prawnego nic się nie zmieni, obowiązujące aktualnie zasady pozostaną takie same. Uruchamiamy natomiast nowe narzędzie, które ma być pomocne przy weryfikacji osób i podmiotów nieposiadających zezwoleń. To kolejne działanie w celu uporządkowania ruchu na tym obszarze - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Zadaniem systemu jest automatyzacja procesu wykrywania wjazdu nieuprawnionych pojazdów na Stare Miasto. Głównym elementem systemu są dwie kamery. Jedna ma odczytywać tablice rejestracyjne samochodów jadących ul. Noworybną. Z kolei druga ma rejestrować tablice aut wyjeżdżających ze Starego Miasta ul. Olejną oraz kierowców chcących wjechać ul. Olejną pod prąd.

- Kamery rejestrują obraz w wysokiej rozdzielczości i przesyłają go do modułu analitycznego, który wykrywa i rozpoznaje tablice rejestracyjne pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z obszaru Starego Miasta. Oprogramowanie porównuje numery rejestracyjne z wprowadzoną przez operatora listą pojazdów uprawnionych. W razie wykrycia tablicy rejestracyjnej pojazdu nieuprawnionego do wjazdu na teren Starego Miasta, system powiadamia operatora o takim zdarzeniu oraz zapisuje dane (zdjęcie oraz numer rejestracyjny, datę i godzinę zdarzenia) w bazie. Obsługa systemu może przeglądać zdjęcia pojazdów i wyszukiwać pojazdy, które wjechały bez pozwolenia - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Oprogramowanie jest elementem systemu ANPR (Automatic Number Plate Recognition), który monitoruje tablice rejestracyjne samochodów na części skrzyżowaniach w Lublinie. Rozwiązanie wprowadzone na Starym Mieście to rozbudowa istniejącego systemu o kolejne elementy.

Koszt instalacji systemu kontroli wjazdu na teren Starego Miasta wyniósł blisko 100 tys. zł. Środki przekazała Rada Dzielnicy Stare Miasto.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy