Reklama

Reklama

Lublin: Jarmark Jagielloński powraca do miasta. W tym roku w nowej odsłonie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Jarmark Jagielloński powraca do miasta. W tym roku w nowej odsłonie - Zdjęcie główne

Pokazy rzemiosła na Jarmarku Jagiellońskim | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Lublinie odbędzie się po raz kolejny Jarmark Jagielloński. W tym roku organizatorzy wprowadzili trochę zmian.

Reklama

Jedną z letnich, corocznych imprez w Lublinie jest Jarmark Jagielloński. Tegoroczny - Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński 2022 odbędzie się w terminie 19-21 sierpna na Starym Mieście i Błoniach pod Zamkiem. Organizatorem festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Miasto Lublin.

- Re:tradycja - Jarmark Jagielloński to festiwal muzyki i rzemiosła tradycyjnego, który wprowadza publiczność w dialog dziedzictwa ze współczesnością. Re:tradycja - Jarmark Jagielloński łączy czasy, światy i funkcje – to kontynuacja tego, co tworzyli nasi przodkowie, ale też budowanie własnych dróg i środków wyrazu - informują organizatorzy.

Program festiwalu wypełniony jest m.in. koncertami muzyki tradycyjnej i inspirowanej tradycją, potańcówkami, targami sztuki i rzemiosła ludowego, warsztatami, wystawami, spotkaniami, projekcjami filmowymi, instalacjami artystycznymi oraz przestrzeniami gier i zabaw.

Jednym z elementów imprezy jest też specjalna produkcja muzyczna, czyli koncert re:tradycja.

- Łączy on na jednej scenie muzykę tradycyjną i jej mistrzów z artystami muzyki współczesnej – ludzi otwartych na spotkanie i wzajemne dzielenie się swoimi doświadczeniami - dodają organizatorzy. 

Cała impreza ma przybliżać kulturę polską i zwyczaje oraz tradycje innych państw Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku impreza odbywa się w nowej odsłonie. Jak tłumaczą organizatorzy "Festiwal Jarmark Jagielloński przez 15 lat istnienia ewoluował, szukając swojej drogi i formy, w której chciałby prezentować się publiczności. Wychodząc od początkowych, szerokich nawiązań do dziedzictwa czasów Jagiellonów i szlaków handlowych, które wiodły niegdyś przez Lublin, poruszał także zagadnienie tradycji ludowej. Od kilku lat to właśnie ona stanowi myśl przewodnią wydarzenia i to wokół niej skupia się rozbudowany program festiwalu".

Żeby podkreślić nowy kierunek i zwrócić uwagę na złożoność tematu tradycji, zmieniono nazwę na Re:tradycja - Jarmark Jagielloński.

- Nazwa Re:tradycja zawiera w sobie ideę łączenia czasów, światów i funkcji. To odpowiedź współczesnego odbiorcy, obserwatora, ale także artysty i twórcy kultury na dziedzictwo, którym dysponujemy, i z którego bogactwa czerpiemy. To kontynuacja, ale też budowanie własnych dróg i środków wyrazu - wyjaśniają organizatorzy.

Program całego festiwalu można znaleźć na stronie internetowej imprezy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy