Reklama

Reklama

Lublin: Geodeci sprawdzą budynki i działki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Geodeci sprawdzą budynki i działki - Zdjęcie główne

Geodeci sprawdzą budynki i działki | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto zleciło dokonanie pomiarów w terenie. Takie prace zlecono geodetom, którzy rozpoczną je w sierpniu.

Reklama

W Lublinie zaczyna się proces modernizacji ewidencji gruntów i budynków. Prace geodezyjne wykonają pracownicy spółki GEORES z Rzeszowa.
 
- Praca geodetów to część aktualizacji prowadzonej przez Miasto Lublin ewidencji gruntów i budynków. Wykonawca, na nasze zlecenie, zweryfikuje w terenie sposób użytkowania nieruchomości. W przypadkach niezgodności, geodeci dokonają pomiarów oraz zaktualizują dokumentację. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w trakcie prowadzenia takich prac wykonawca pomiarów ma prawo wstępu na nieruchomości oraz do budynków. Dlatego bardzo prosimy mieszkańców o umożliwienie geodetom wykonania swojej pracy - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i remontów.
 
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków będzie wykonana w oparciu o dane i materiały z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz pomiary uzupełniające, zgodnie z projektem modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
 
Objęta modernizacją powierzchnia miasta to łącznie ponad 14,7 tys. ha (7314 ha terenów zabudowanych i zurbanizowanych, 5339 ha użytków rolnych, 1711 ha terenów zadrzewionych i zakrzewionych), 69 147 działek, 46 021 budynków i 114 257 samodzielnych lokali.
 
- Selekcja obszarów do aktualizacji nastąpi na podstawie ortofotomapy lotniczej i  geodeci odwiedzą w terenie konkretne, wyselekcjonowane na podstawie ortofotomapy miejsca. Zaktualizowane informacje posłużą następnie do opracowania projektu operatu opisowo-kartograficznego, który zostanie wyłożony do publicznego wglądu. Do projektu operatu mieszkańcy będą mogli zgłaszać uwagi - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Wykonawca pomiarów ma prawo wstępu na grunt i do obiektów budowlanych oraz dokonywania niezbędnych czynności związanych z wykonywanymi pracami. Właściciele lub inne osoby władające nieruchomością, powinni umożliwić wykonanie prac. Geodeci pokażą mieszkańcom pisemną informację z Urzędu Miasta Lublin o posiadanych uprawnieniach do wstępu na grunt, zawierającą dane osobowe wraz z numerem dowodu osobistego oraz będą wyposażeni w kamizelki odblaskowe z nazwą firmy. Można sprawdzić osoby wykonujące pomiary telefonicznie pod numerem 81 466 2100 w Wydziale Geodezji, w godzinach 7.30-15.30. Czas na modernizację ewidencji to 9 miesięcy, a same prace terenowe potrwają pół roku.

Sprawdź portal Lublin24, bądź na bieżąco!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy