Reklama

Reklama

Lublin: Dzień Babci i Dziadka. Lubelskie placówki przygotowały atrakcje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Dzień Babci i Dziadka. Lubelskie placówki przygotowały atrakcje - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach obchodów Święta Babci i Dziadka lokalne instytucje pomocy społecznej przygotowały atrakcje dla swoich podopiecznych. Wśród nich zaplanowano, m.in.: występy artystyczne, warsztaty i zabawy, wspólne śpiewanie.

Reklama

- Babcia i dziadek odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka. Pomagają budować tożsamość młodych ludzi i kształtują ich osobowość. Zbliżające się święta to okazja do podziękowania im za ciepło, wrażliwość i życiową mądrość, którymi dzielą się z najbliższymi. Z myślą o tych osobach instytucje pomocy społecznej działające w Lublinie przygotowały szereg atrakcyjnych wydarzeń. Chcemy, aby podopieczni tych placówek mieli okazję świętować Dzień Babci i Dziadka w przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Atrakcje z okazji Święta Babci i Dziadka przygotowały dla swoich podopiecznych funkcjonujące w Lublinie Domy Pomocy Społecznej, Kluby Seniora i instytucje działające w ramach Zespołu Ośrodków Wsparcia. Pierwsze wydarzenia odbyły się 19 stycznia. Tego dnia zaplanowano, m.in. zajęcia ruchowe prowadzone przez studentów Uniwersytetu Medycznego dla osób korzystających z usług dziennego Domu „Senior+” przy ul. Jana Pawła II, pokaz żonglerski artystów z grupy „Nizar” dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. W. Michelisowej, czy wykłady na temat roli dziadków i babć w prawidłowym funkcjonowaniu rodziny dla uczestników zajęć w Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów Nr 3 oraz Klubie Seniora „Felin”. Natomiast 20 stycznia świętowali m.in. podopieczni Prawosławnego Domu Pomocy Społecznej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, którzy wzięli udział w przedstawieniu muzyczno-teatralnym „Posłuchaj babciu i dziadku” w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 50 w Lublinie oraz uczestnicy zajęć w Centrum Usług Socjalnych, dla których przygotowano spotkanie okolicznościowe „W kawiarence artystycznej” obejmujące występy artystyczne i wspólne śpiewanie.
 
W poniedziałek (23 stycznia) obchody Dnia Babci i Dziadka zaplanowały, m.in. Dom Pomocy Społecznej „Betania”, Dom Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie, czy Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, który zorganizował międzypokoleniowe spotkanie mieszkańców z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 43.
 
 
- Atrakcje dla swoich podopiecznych przygotowały także, m.in. Klub Seniora „Roztocze” – Muzyczny Koncert Życzeń dla Babci i Dziadka (25 stycznia) oraz Dom Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II – występ muzyczno-recytatorski dzieci z Przedszkola nr 63 (1 lutego). Na zakończenie obchodów Święta Babci i Dziadka, Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie 3 lutego zaprasza na koncert instrumentalno-wokalny w Szkole Podstawowej nr 43. Aby wziąć udział w koncercie należy dokonać rezerwacji telefonicznej pod numerem: 81 466 55 60 - dodaje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy