Reklama

Reklama

Lublin: Dzielnica Rury będzie mieć nowy wąwóz?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Dzielnica Rury będzie mieć nowy wąwóz? - Zdjęcie główne

Lublin: Dzielnica Rury będzie mieć nowy wąwóz? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina O realizację Wąwozu Pokolenia w dzielnicy Rury pyta władze miasta, radna Monika Kwiatkowska. Przekonuje, że byłoby to dobre miejsce na spacery czy jogging.

Reklama

Radna miejska Monika Kwiatkowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowała interpelację do władz miasta w sprawie realizacji Wąwozu Pokolenia zgodnie z projektem koncepcyjnym terenu znajdującego się pomiędzy ulicą Tomasza Zana i ulicą Nowomiejską. 

Wąwóz Pokolenia (często określany Małym Wąwozem LSM) znajduje się w dzielnicy Rury.

- Jest to teren o wysokiej wartości przyrodniczej. Jest miejscem ogólnodostępnym i naturalnym, gdzie sposób funkcjonowania określają sami mieszka11cy poprzez swe aktywności. Szeroko przeprowadzone przy tworzeniu projektu zagospodarowania tego terenu konsultacje społeczne wskazały, iż uczestników łączy bardzo duże przywiązanie do zieleni i spokoju wąwozu, do dzikiego i bardzo naturalnego charakteru miejsca. Należy zadbać, by nie utracić tych walorów. W/w założenia zostały przyjęte w dokumentacji projektowej, o której realizację zwracam się do Pana Prezydenta w imieniu mieszkańców dzielnicy Rmy - napisała Monika Kwiatkowska.

Podkreśliła również, że potrzeba utworzenia takiego miejsca jest sygnalizowana corocznie przez mieszkańców dzielnicy, kiedy to wpływały wnioski o stworzenie dokumentacji w ramach Zielonego Budżetu czy też wyrażali swoją opinię glosami oddawanymi w Budżecie Obywatelskim na rewitalizację terenów zielonych.

- Proszę o zagospodarowanie wartościowego acz zaniedbanego terenu i oddanie go mieszkańcom dla których będzie idealnym miejscem do  wypoczynku, miejscem na rodzinne spacery, czy poranny jogging. Tym bardziej, że w usytuowanych tuż obok blokach i domach zamieszkuje tysiące osób - przekonuje radna.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy