Reklama

Reklama

Lublin: Działkowcy chcą dojazdu od strony nowego mostu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Działkowcy chcą dojazdu od strony nowego mostu - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Zapewnienia dojazdu do ROD "Słonecznik" od strony nowego mostu przy ul. Żeglarskiej, chcą działkowcy. O pomoc do władz miasta w ich imieniu zwrócił się wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację dotyczącą zapewnienia dojazdu właścicielom i użytkownikom ogródków działkowych ROD „Słonecznik", od strony mostu im. Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego przy ul. Żeglarskiej. 

Do wiceprzewodniczącego z prośbą o pomoc zwróciła się Katarzyna Dywańska, prezes ROD "Słonecznik". Ma to związek z zakończeniem budowy mostu przy ul. Żeglarskiej i oddaniem go wkrótce do użytku, a także pojawiającymi się obawami o możliwość dojazdu do ogródków działkowych od strony rzeki Bystrzycy.
 

- Dlatego zwracam się do Pana Prezydenta o potwierdzenie wcześniejszych uzgodnień w tej sprawie, które miały miejsce na spotkaniu działkowców z przedstawicielami ZDiM jeszcze przed rozpoczęciem budowy mostu, gwarantujących dozjazd do ogródków działkowych w tym rejonie. W trakcie prac przy budowie mostu wykonany został już zjazd w kierunku działek i oznakowany jako droga wewnętrzna, pozostająca pod zarządem Miasta. W Wydziale Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością oraz w ZDiM uzyskałem informację, że nie planuje się zmian w organizacji ruchu drogowego, które uniemożliwiłby dojazd do ogródków działkowych od tej strony - napisał Leszek Daniewski.
 
Dodał również, że zapewnienie dojazdu do ogródków od strony Bystrzycy jest istotny z uwagi na fakt, że ROD „Słonecznik" ma własne miejsca parkingowe i bramę wjazdową dla służb komunalnych oraz właścicieli działek również z tej strony.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy