Reklama

Reklama

Lublin: Dwa skrzyżowania na Felinie przejdą przebudowę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Dwa skrzyżowania na Felinie przejdą przebudowę - Zdjęcie główne

Lublin: Dwa skrzyżowania na Felinie przejdą przebudowę | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto przygotowuje się do przebudowy dwóch skrzyżowań. Prace obejmą rozwidlenie ulic w dzielnicy Felin.

Reklama

Ogłoszone przetarg dotyczy budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka. Do tego planowana jest też przebudowa zbiegu al. Witosa z ul. Doświadczalną.
 
- Po zrealizowaniu zadań znacznie poprawi się bezpieczeństwo i płynność ruchu na dwóch skrzyżowaniach w dzielnicy Felin. Zadania będą współfinansowane z funduszy europejskich jako rozszerzenie projektu unijnego, tak aby wykorzystać powstałe oszczędności z dofinansowania. Uwzględnienie obu zadań w Wieloletniej Prognozie Finansowej pozwala wszcząć procedurę przetargową. Rozpoczynamy więc formalności w celu wyłonienia wykonawców tych inwestycji - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Na skrzyżowaniu ulic Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka drogowcy wybudują sygnalizację świetlną, dwie zatoki autobusowe oraz chodniki. Powstanie też biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej. Inwestycję przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj. W tym roku ma powstaćdokumentacja projektowa, a w przyszłym rozpocznie się realizacja. Wykonawca będzie miał łącznie rok na realizację inwestycji. Pierwszych 6 miesięcy potrwa projektowanie, a kolejne pół roku roboty budowlane. Otwarcie ofert zaplanowano na 13 lipca. 
 
Z kolei zakres prac na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną zakłada: dobudowanie pasów do skrętu w lewo i w prawo z al. Witosa oraz dodatkowego pasa w ul. Doświadczalnej (wydzielony pas do skrętu w lewo, drugi pas prosto-prawo), budowę sygnalizacji świetlnej i oświetlenia ulicznego oraz chodników. W ramach inwestycji drogowcy wykonają również ścieżkę rowerową i przebudują zatoki autobusowe. Powstaną wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej. Ogłoszenie zamówienia planowane jest z początkiem lipca. Tę inwestycję przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj.
 
 
Niezależnie od planowanych przez Miasto inwestycji, w ramach podpisanych umów z inwestorami realizującymi inwestycje mieszkaniowe, trwa rozbudowa skrzyżowania ul. Franczaka „Lalka”, Jagiellończyka i Skalskiego.
 
- Inwestycja jest realizowana i finansowana w całości przez inwestorów zewnętrznych jako układ drogowy niezbędny dla zapewnienia obsługi komunikacyjnej w rejonie ul. Skalskiego i Urbanowicza. Zakres prac obejmuje rozbudowę istniejącego skrzyżowania z poprawą bezpieczeństwa ruchu. W ramach zadania nastąpi wydzielenie dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających w lewo w ul. Skalskiego i Jagiellończyka, azyli dla pieszych i rowerzystów w ciągu przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów przez jezdnię ul. Franczaka „Lalka” (obydwa wloty). Drogowcy zbudują także oświetlenie drogowe oraz kanalizację techniczną. Rury i studnie to infrastruktura, która posłuży pod przyszłą sygnalizację świetlną, na której budowę Miasto właśnie ogłosiło postępowanie - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy