reklama

Lublin dumny z młodych talentów. Ponad 700 wybitnych uczniów otrzymało stypendium Prezydenta Miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin dumny z młodych talentów. Ponad 700 wybitnych uczniów otrzymało stypendium Prezydenta Miasta - Zdjęcie główne
Autor: Miasto Lublin | Opis: Zdjęcie grupowe z jednego spotkań z laureatami konkursów, olimpiad i wydarzeń artystycznych

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z LublinaAż 735 uczniów i uczennic z lubelskich szkół zostało uroczyście nagrodzonych za wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie, zawodach technicznych oraz sztuce. Podczas trzech wyjątkowych gal, które odbyły się w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II, najzdolniejsza młodzież odebrała stypendia oraz nagrody z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin, Mariusza Banacha.
reklama

Młodzi mistrzowie wiedzy podstawowej

Pierwszy dzień uroczystości (17 czerwca) należał do uczniów szkół podstawowych. Uhonorowano wówczas 199 młodych ludzi, którzy wywalczyli łącznie 245 tytułów laureata. Absolutnym rekordzistą okazał się jeden z uczniów, który zdobył laury w aż dziewięciu różnych konkursach przedmiotowych! Finansowe wsparcie w postaci stypendiów trafiło do 172 osób, a 27 odebrało karty podarunkowe.

W klasyfikacji szkół publicznych na podium pod względem liczby sukcesów stanęły:

  • SP nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej – 18 tytułów (wywalczonych przez 14 uczniów),
  • SP nr 14 im. Tadeusza Kościuszki – 16 tytułów (13 uczniów),
  • SP nr 5 im. Króla Władysława Łokietka oraz SP nr 16 im. Fryderyka Chopina – obie placówki po 13 tytułów.
reklama

 

W sektorze szkół niepublicznych bezkonkurencyjna okazała się Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi, zdobywając 21 tytułów (w tym 9 należących do jednego ucznia).

Olimpijczycy i przyszli fachowcy na start

19 czerwca przyszedł czas na starszą młodzież – laureatów olimpiad przedmiotowych oraz ogólnopolskich turniejów zawodowych. W tej kategorii nagrodzono 314 uczniów reprezentujących 25 szkół ponadpodstawowych. Wspólnie wywalczyli oni aż 412 prestiżowych tytułów. Sukces ten nie byłby możliwy bez wsparcia kadry pedagogicznej. Podziękowania odebrało 182 nauczycieli-opiekunów. W tej grupie przyznano 227 stypendiów oraz 97 kart podarunkowych.

reklama

Wśród liceów prym wiodły:

  • III LO im. Unii Lubelskiej – absolutny lider z liczbą 103 tytułów (zdobytych przez 69 uczniów),
  • I LO im. Stanisława Staszica – 54 tytuły (34 uczniów),
  • II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego – 33 tytuły (30 uczniów).

 

Z kolei wśród szkół prywatnych mocną pozycję potwierdziło Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi, którego podopieczni wywalczyli 21 tytułów.

Artyści podbili serca Lublina

Finał uroczystości, który odbył się 22 czerwca, dedykowany był talentom artystycznym. Wśród uczniów szkół podstawowych wyróżniono 168 osób z 36 placówek (łącznie 210 tytułów). Aż 21 młodych artystów mogło pochwalić się więcej niż jednym sukcesem. W tej grupie wręczono 100 stypendiów i 68 kart podarunkowych. Najwięcej wyróżnień zebrały: SP nr 38 (19), SP nr 1 (17) oraz SP nr 51 (12).

reklama

W gronie szkół ponadpodstawowych doceniono 54 artystów z 19 placówek, którzy wywalczyli 71 tytułów (przyznano 23 stypendia i 31 kart). W tej kategorii najlepiej zaprezentowali się gospodarze – uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II, zdobywając 10 nagród dla 10 osób.

O niezapomnianą atmosferę i oprawę artystyczną wszystkich trzech spotkań zadbała utalentowana młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją".

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo