Reklama

Reklama

Lublin: Cmentarz na Majdanku ma już część kolumbarium

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Cmentarz na Majdanku ma już część kolumbarium - Zdjęcie główne

Lublin: Cmentarz na Majdanku ma już część kolumbarium | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Skończyła się budowa pierwszego segmentu kolumbarium na cmentarzu komunalnym przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Powstało 288 nisz urnowych, a w przygotowaniu jest dalsza rozbudowa tego obiektu i nowych alejek.

Reklama

- Pochówki urnowe stają się coraz bardziej powszechne, a takiej budowli nie mieliśmy do tej pory w naszych zasobach komunalnych. Kolumbarium jest już po odbiorach i składamy zawiadomienie do nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy. Kolejnym krokiem będzie udostępnianie nisz i podpisywanie umów z osobami zainteresowanymi wykupem. Jednocześnie przygotowujemy się do budowy kolejnych segmentów - mówi Janusz Semeniuk, zastępca dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.
 
Budowę kolumbarium na cmentarzu na Majdanku podzielono na kilka etapów. Najpierw powstał segment A liczący 288 nisz urnowych. Budowla została obłożona granitem. Pod obiektem wykonawca położył nawierzchnię z kostki, zaś otoczenie uzupełniły trawniki i nasadzenia klonów kulistych oraz ławki dla odwiedzających. Koszt budowy pierwszego segmentu kolumbarium zamknął się w kwocie 630 tys. zł. W najbliższych miesiącach zostanie ogłoszony przetarg na projekt i wykonanie segmentu B i C. Łącznie do 2025 roku powinno powstać 1512 nisz na pochówki urnowe.
 

- Prace planistyczne powiększyły nekropolię na Majdanku o nowe obszary pod pochówki, stąd prowadzona od kilku lat rozbudowa infrastruktury. W latach 2020-2021 prace objęły sektory S7-S14, w których wykonano asfaltowe alejki, oświetlenie, sieć wodociągową, punkty poboru wody i zagospodarowano zieleń. Inwestycja była kontynuowana w 2022 roku. W tym roku również będzie realizowana budowa asfaltowych alejek między sektorami S7 i S9, o szerokościach 3 m i  5,5 m. Zadanie jest na etapie ogłaszania przetargu - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Do teo przygotowywany jeszcze remont ogrodzenia na cmentarzu komunalnym przy ul. Białej wraz z inwentaryzacją drzewostanu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy