Reklama

Reklama

Lublin: Nowe opłaty na cmentarzach. Wejdą w życie niebawem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nowe opłaty na cmentarzach. Wejdą w życie niebawem - Zdjęcie główne

Kwatery na cmentarzu na Majdanku | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Na cmentarzach komunalnych będą niebawem obowiązywały nowe stawki za udostępnienie miejsca grzebalnego oraz korzystanie z obiektów cmentarnych.

Reklama

Uchwała przyjęta 15 grudnia przez Radę Miasta Lublin określa nowe wysokości stawek za udostępnienie miejsca grzebalnego oraz korzystanie z obiektów cmentarnych w celu pochówku.

- Stawki są obowiązujące dla dwóch cmentarzy komunalnych, przy ulicach Droga Męczenników Majdanka oraz Białej. Ich wysokość jest zróżnicowana i uzależniona m.in. od rodzaju pochówku i grobu (ziemny lub murowany, pojedynczy lub rodzinny) oraz jego lokalizacji (w alei głównej, alei bocznej lub wewnątrz kwater). Określono również wysokości opłat za korzystanie z obiektów cmentarnych m.in. kaplicy i sali pożegnań oraz za prowadzenie na terenie cmentarza prac budowlanych i remontowych - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
W związku z planowanym w tym roku oddaniem do użytku miejskiego kolumbarium, wprowadzono dwie nowe opłaty. Pierwsza - za udostępnienie niszy urnowej w kolumbarium, a druga - za pochówek w niszy urnowej. Pierwszą opłatę ustalono w wysokości opłaty za pochówek urnowy w grobie rodzinnym ziemnym lub murowanym na cmentarzach komunalnych zlokalizowanych przy alei głównej (1753 zł). Z kolei opłatę za udostępnienie niszy urnowej w kolumbarium ustalono w oparciu o szacowane koszty inwestycyjne i przy uwzględnieniu, że nisza urnowa będzie udostępniana „wieczyście”.
 

Zmiana wysokości opłat do tej pory obowiązujących na cmentarzach komunalnych ma związek ze wzrostem cen towarów oraz usług i wyniesie około 15,5%. Nowe stawki opłat wejdą w życie 6 stycznia i są dostępne są na stronie internetowej Biuletunu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy