Reklama

Reklama

Lublin: Budowa ul. Lubelskiego Lipca'80. Ratusz ogłasza kolejny przetarg

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Budowa ul. Lubelskiego Lipca'80. Ratusz ogłasza kolejny przetarg - Zdjęcie główne

Lublin: Budowa ul. Lubelskiego Lipca'80. | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto znowu ogłosiło przetarg na budowę ponad kilometrowego odcinka przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80. Dofinansowanie inwestycji w kwocie 65 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 

Reklama

- Nie rezygnujemy z tej inwestycji. Po zmianie sposobu finansowania tego zadania, mając na względzie zapisy Wieloletniej Prognozy Finansowej, ogłaszamy kolejne postępowanie przetargowe. To niezbędny krok formalny, który ostatecznie pozwoli wyłonić wykonawcę zadania i rozpocząć realizację tego strategicznego dla miasta projektu drogowego. Otrzymane dofinansowanie ze środków Programu Inwestycji Strategicznych jest nadal obowiązujące i w żaden sposób na ten moment niezagrożone. Nowy odcinek obsłuży ruch drogowy, w tym komunikację publiczną oraz będzie łącznikiem z istniejącym dworcem PKP i budowanym obecnie Dworcem Metropolitalnym. Usprawni również dojazd do obiektów sportowo-rekreacyjnych, takich jak stadion Arena Lublin oraz Park Ludowy - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
W ramach przetragu Miasto wybuduje około 1100 m brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80, od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Drogę przewidziano jako dwujezdniową, trzypasową i z buspasami. Poza tym, inwestycja obejmuje: budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, budowę dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowane również będą odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej. Ulica ma mieć kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne.
 
- Projekt wpłynie również na usprawnienie systemu transportowego miasta, skróci czas podróży i upłynni ruch redukując emisję spalin. Ponadto, dzięki zachowaniu wymogów, zapewni dostępność osób z niepełnosprawnościami m.in. co do szerokości, pochyleń oraz progów w ciągu chodników, a także wykonaniu płytek znacznikowych w pobliżu skrzyżowań i na peronach zatok autobusowych oraz sygnalizacji świetlnej wzbudzanej przyciskami sensorowymi z wibracją i sygnalizacją dźwiękową - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80 to inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Środki otrzymane na ten cel to 65 mln zł. Wartość całkowita projektu wskazana we wniosku o dofinansowanie to 68,5 mln zł. Czas na realizację inwestycji to 21 miesięcy. Termin na składanie ofert upływa 20 lutego.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy