Reklama

Reklama

Lublin: Budowa nowego stadionu. Mieszkańcy zgłosili uwagi i opinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Budowa nowego stadionu. Mieszkańcy zgłosili uwagi i opinie - Zdjęcie główne

Lublin: Budowa nowego stadionu | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Blisko 70 uwag, opinii i zapytań dostało Miasto Lublin w ramach zakończonych konsultacji społecznych dotyczących projektu nowego stadionu z funkcją stadionu żużlowego.

Reklama

- Dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w konsultacjach projektu nowej hali sportowej. Każdą z uwag, zgłoszoną w temacie konsultacji, opatrzono komentarzem. Wpłynęło również wiele zapytań, na które udzielono odpowiedzi. Architekci, mając stanowiska przekazane przez mieszkańców, przystąpią do dalszych szczegółowych prac projektowych, w tym opracowania dokumentacji budowlanej i wykonawczej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Konsultacje społeczne projektu nowego wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego trwały do 15 grudnia. Rozpoczęło je spotkanie otwarte z mieszkańcami i przedstawicielami pracowni architektonicznej. Mieszkańcy mogli zapoznać się zakresem planowanej inwestycji i zgłosić opinie na jej temat. 

Projektowany stadion pomieści 18,5 tys. widzów. Hala spełni wymogi krajowych i międzynarodowych federacji m.in. żużla, lekkoatletyki i gier zespołowych, w tym piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Dodatkowo, ma służyć do organizacji koncertów, targów, pokazów, czy zawodów konnych.
 
 
- Jego bryła ma harmonijnie wkomponować się w ukształtowanie terenu wokół. Będzie wyniesiona ponad poziom gruntu i obsadzona nową roślinnością, w tym wysokopienną. Proponowane rozwiązania konstrukcyjne pozwolą na wizualne wydzielenie z całości budynku części kubaturowej (z trybunami) i drugiej wyższej, w pełni ażurowej, optycznie lekkiej konstrukcji niosącej liny, która będzie widoczna powyżej poziomu wierzchołków drzew. W ramach inwestycji powstanie również przestrzeń parkowo-rekreacyjna dla mieszkańców uzupełniona o nowe ścieżki spacerowe małą architekturę i pomosty nad rzeką Bystrzycą - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Dokumentacja projektowa stadionu ma być gotowa w lutym 2024 roku.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy