reklama
reklama

Lublin będzie miał kolejne ścieżki rowerowe. Miasto ogłosiło przetarg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin będzie miał kolejne ścieżki rowerowe. Miasto ogłosiło przetarg - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaMiasto planuje wybudować ok. 20 km dróg rowerowych. By móc starać się o dofinansowanie z UE, najpierw musi powstać kompletna dokumentacja. Zarząd Dróg i Mostów już ogłosił przetarg na wybór projektanta.
reklama

- Stale inwestujemy w infrastrukturę rowerową oraz ją rozbudowujemy, tworząc sieć przyjazną mieszkańcom i mieszkankom Lublina. Rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji większego zadania, które pozwoli na uzupełnienie brakujących elementów istniejącego już systemu w mieście. Ogłoszone postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej obejmuje pierwszą część lokalizacji, kolejne sprawdzamy pod kątem warunków i możliwości terenowych, by móc jeszcze w tym roku ogłosić kolejny przetarg. Dopiero posiadanie gotowych projektów pozwoli na złożenie aplikacji o dofinansowanie, a uzyskane wsparcie unijne na rozpoczęcie prac budowlanych -mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Przetarg dotyczy opracowania kompletnej dokumentacji projektowej na budowę dróg dla rowerów wraz z przebudową chodników oraz infrastrukturą transportową, a także sprawowania kompleksowych nadzorów autorskich nad realizacją robót budowlanych. W ramach tego wskazano siedem zadań: przebudowę ul. Sławinkowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Bukszpanową do skrzyżowania z ul. Kameliową; przebudowę al. Witosa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Doświadczalną do skrzyżowania z ul. Grygowej; przebudowę ul. Głębokiej, na odcinku od skrzyżowania z al. Kraśnicką do skrzyżowania z ul. Wiercieńskiego; rozbudowę ul. Roztocze, na odcinku od skrzyżowania z al. Kraśnicką do skrzyżowania z ul. Wielkopolską; rozbudowę ulic Szeligowskiego i Północnej, na odcinku od skrzyżowania z al. Smorawińskiego do skrzyżowania z al. Kompozytorów Polskich; rozbudowę ul. Nałęczowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Cisową do skrzyżowania z al. Kraśnicką; doposażenie przystanków komunikacji miejskiej w ciągu al. Warszawskiej oraz ul. Abramowickiej.
 

reklama

- W zakres projektu wchodzą również zadania, dla których Miasto posiada już dokumentację projektową, czyli droga rowerowa w ciągu ul. Abramowickiej oraz al. Warszawskiej. Pozostałe odcinki ścieżek, które mają wejść w zakres tego projektu są w trakcie weryfikacji warunków terenowych, co do możliwości umiejscowienia infrastruktury rowerowej. Po tym etapie również zostanie ogłoszone postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej dla kolejnych lokalizacji - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Nowe drogi dla rowerzystów mają powstać w ramach projektu unijnego, który zakłada dodatkowo rozbudowę chodników zintegrowanych z komunikacją miejską oraz niezbędnej infrastruktury przystankowej i okołoprzystankowej, w tym m.in.: oświetlenia, przystanków autobusowych wraz z informacją przystankową, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz zatok autobusowych.

reklama

- Otwarcie ofert zaplanowano na 3 października, a biuro projektowe będzie miało 30 dni na opracowanie koncepcji rozwiązania układu drogowego, zaś na przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej 18 miesięcy. Terminy te są liczone od daty zawarcia umowy - dodaje Justyna Góźdź. - Aktualnie długość infrastruktury rowerowej w mieście wynosi ponad 191 km. W budowie są obecnie kolejne odcinki ścieżek, m.in. przy ulicach: Abramowickiej, Północnej, Elsnera oraz Jana Pawła II.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama