Reklama

Reklama

Lublin: Będą współpracować w sytuacjach kryzysowych. Wojewoda podpisał porozumienie z wojskiem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Katarzyna Link/LUW

Lublin: Będą współpracować w sytuacjach kryzysowych. Wojewoda podpisał porozumienie z wojskiem - Zdjęcie główne

Lublin: Będą współpracować w sytuacjach kryzysowych | foto Katarzyna Link/LUW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wojewoda lubelski podpisał porozumienia o współpracy z 19. Lubelską Brygadą Zmechanizowaną. Chodzi o wspólne działania w sytuacjach kryzysowych.

Reklama

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie podpisano porozumienia o współpracy cywilno-wojskowej. Celem jest zawiązanie współpracy cywilno-wojskowej m.in. w zakresie monitorowania, analizowania i prognozowania potencjalnych zagrożeń, wymiany doświadczeń podczas wspólnych ćwiczeń i treningów z zakresu zarządzania kryzysowego oraz koordynacji przemieszczania się i transportu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, uczestniczących w realizacji zadań w ramach zarządzania kryzysowego na terenie województwa lubelskiego.
 
- Ta uroczystość ma istotną wymowę, szczególnie w obecnych uwarunkowaniach zewnętrznych i wewnętrznych bezpieczeństwa mieszkańców całego kraju i mieszkańców naszego województwa. To formalizacja tego, co się już dzieje, szczególnie w ostatnim czasie. Nie ukrywam, działań związanych z sytuacjami kryzysowymi na terenie województwa lubelskiego było bardzo dużo - mówił wojewoda lubelski, Lech Sprawka. - Dziękuję za to, że wyrażacie gotowość do udzielenia wsparcia administracji rządowej i samorządowej w każdej chwili, w sytuacjach kryzysowych. Dziękuję za stałą gotowość i realne, rzeczywiste działanie. Ja tego wsparcia doświadczyłem po raz pierwszy prawie po miesiącu bycia wojewodą, kiedy wybuchła epidemia ptasiej grypy w gminie Uścimów, i doświadczam nadal.
 
- Po doświadczeniach, które dotknęły nas jako społeczeństwo wiemy, jak ważna jest współpraca sił zbrojnych z wszystkimi podmiotami i to co niesie współpraca sił zbrojnych i innych służb mundurowych. Bardzo się cieszę, że pan wojewoda reprezentuje sprawność w zakresie zarządzania kryzysowego - podkreślał dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, gen. bryg. Rafał Miernik.

Dowóca zaznaczał, że akt jest wynikiem tego, co się dzieje na co dzień.

- Jest to przejaw tego, że pan wojewoda wyprzedza czas i potrzeby, my przygotowujemy się, a nie chcemy być zaskoczeni, kiedy przyjdzie chwila próby. Te ostatnie sytuacje kryzysowe pokazały, jak nowe kompilacje potrafią wystąpić, jak wiele tych zdarzeń występuje. To od nas wszystkich wymaga większego wysiłku i przygotowania - dodał gen. bryg. Rafał Miernik.
 
Szczegóły współpracy mają być ustalane na bieżąco stosownie do zaistniałej sytuacji kryzysowej. Porozumienia zawarto na czas nieokreślony.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy