Reklama

Reklama

Lublin: ambasador Peru odznaczony trzema medalami. Jedno z wyróżnień związane z KUL

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Medalem Jubileuszowym 100-lecia KUL, Medalem "Zasłużony dla miasta Lublin” i Medalem Wojewody Lubelskiego odznaczono Alberto Salas Barahona, ambasadora Peru.

Reklama

Wręczone odznaczenia są wyrazem podziękowania oraz docenieniem ambasadora za zaangażowanie w wieloletnią współpracę pomiędzy Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz miastem. Przełożyła się ona na organizację wydarzeń o charakterze kulturalnym, wymian studenckich oraz publikacji naukowych.

- Pan ambasador brał udział w wydarzeniach o charakterze naukowym i kulturalnym organizowanych przez nasze środowisko hispanistyczne, zwłaszcza Katedrę Świata Hiszpańskiego KUL. Uczestniczył w Kongresach Młodych Hispanistów, wystawach i koncertach. Był to czas spotkań, głoszenia wykładów - podkreślił ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL.

Za lata współpracy dziękowali też: konsul honorowy Peru w Lublinie, Zbigniew Michalak, wojewoda lubelski, Lech Sprawka i prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Laudację z okazji wręczenia Medalu 100-lecia KUL wygłosił dr hab. Cezary Taracha, prof. KUL z Katedry Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych.

Ambasador Alberto Salas Barahona dziękując za przyznane medale, podkreślił, że w czasie wieloletniej pracy dyplomatycznej, właśnie w Polsce, w Lublinie, spotkał się z ogromną życzliwością, otwartością na działanie.

- Nominacja na Ambasadora w Polsce, w roku 2015 była zwieńczeniem mojej dotychczasowej służby dyplomatycznej. Wracam do swojego kraju z poczuciem, że mam tu przyjaciół i chcę również dla Was być przyjacielem, który będzie dbał i zabiegał o sprawy młodych ludzi - mówił Alberto Salas Barahona, ambasador Peru.

Ukoronowaniem bliskich relacji z Lublinem było utworzenie w mieście, w 2018 roku Konsulatu Honorowego Republiki Peru. Sama uroczystość wręczenia medali ambasadorowi odbyła się w środę (16 czerwca) na KUL.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy