- Miejski Aktywator Młodzieżowy to wyjątkowa szansa dla młodych ludzi, którzy chcą mieć wpływ na życie lokalnej społeczności. To nie tylko wsparcie finansowe, ale także rozwój i możliwość zdobycia cennego doświadczenia. Zachęcam wszystkie nieformalne grupy młodzieżowe do udziału. Wasze pomysły mogą zmienić miasto - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
Oferty mogą składać organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych, o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. Pod warunkiem, że ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe działające na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, które nie działają w celu osiągnięcia zysku, przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie dzielą zysku między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.
- W ramach zadania oferent przeprowadzi co najmniej dwa spotkania informacyjno-edukacyjne dotyczące założeń dokumentu „Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina” oraz cykl warsztatów dla młodych mieszkanek i mieszkańców miasta. Warsztaty będą dotyczyły m.in. diagnozy potrzeb, zarządzania projektami oraz rozwijania świadomości w zakresie działań społecznych i obywatelskich. Grupy młodzieżowe otrzymają wsparcie merytoryczne w zakresie realizacji projektów. Działania muszą spełniać wymogi dostępności na wszystkich etapach, w tym m.in. zapewnić tłumaczenia na Polski Język Migowy (PJM). Ponadto, operator udzieli min. 20 grantów o łącznej wysokości 65 tys. złotych - informuje Beata Pietryczuk z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
W 3. edycji MAM, wnioski projektowe będą mogły składać nieformalne grupy młodzieży w wieku od 13 do 26 roku życia. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego jest promocja wartości europejskich.
Projekt realizowany jest w ramach wdrażania polityki młodzieżowej Lublina. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.