Reklama

Reklama

Lublin: 10 lat programu "Rodzina Trzy Plus". W centrum jest specjalna wystawa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: 10 lat programu "Rodzina Trzy Plus". W centrum jest specjalna wystawa - Zdjęcie główne

10 lat programu "Rodzina Trzy Plus". W centrum jest specjalna wystawa | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach 10-lecia funkcjonowania miejskiego programu działań na rzecz dużych rodzin „Rodzina Trzy Plus” przygotowano wystawę „Od 10 lat wspólnie dla dużych rodzin”.

Reklama

- W tym roku mija 10 lat odkąd Lublin wprowadził Program Rodzina Trzy Plus. W tym czasie zakres naszych działań w obszarze wsparcia rodzin wielodzietnych znacznie się poszerzył, a wdrożone przez Lublin rozwiązania skierowane do dużych rodzin, stały się inspiracją dla innych miast oraz programów ogólnokrajowych. Mając za sobą dekadę funkcjonowania pierwszego na Lubelszczyźnie programu z zakresu polityki rodzinnej, podkreślić należy aktywny wkład sektora biznesu w jego tworzenie. Wspólnie działamy, by lubelskim rodzinom żyło się lepiej i mogły korzystać z usług zarówno miejskich, jak i komercyjnych podmiotów będących partnerami programu - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wystawa „Od 10 lat wspólnie dla dużych rodzin” jest podsumowaniem 10-letniej działalności Programu Rodzina Trzy Plus wprowadzonego w 2012 r. W 32 gablotach przedstawione są działania zrealizowane w ramach Programu, m.in. kreatywne warsztaty i konkursy, spotkania i wydarzenia. Wystawa prezentuje dorobek i efekty działań.

- Wspieranie rodzin jest jednym z najważniejszych zadań polityki społecznej miasta, czego doskonałym przykładem jest realizowany już od 10 lat Program Rodzina Trzy Plus. Efektem naszych działań jest nie tylko zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród lubelskich rodzin, ale także świadomość, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Dzięki temu możemy dziś powiedzieć, że Lublin to miasto, w którym dzieci, rodzice i seniorzy są w centrum uwagi, a liczne miejskie inicjatywy wspierają rozwój rodzin i ich potencjał - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Wystawa będzie dostępna na Placu Litewskim do końca lipca.

Obecnie posiadaczami Kart Rodzina Trzy Plus jest 4120 lubelskich rodzin – z lubelskiego Programu skorzystało już 91,5% uprawnionych. W 2021 r. w Lublinie zameldowanych było 50 785 rodzin, z czego 4297 stanowiły rodziny wielodzietne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy