Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe.
647 głosami mieszkańcy zdecydowali, że będzie wykonany projekt pn. "Remontujemy ulice na Sławinie - ul. S. Sempołowskiej", którego koszt oszczacowano na 350 tys. zł. Chodzi o odcinek od ul. Sławinkowskiej do ul. Jodłowej na ternie dzielnicy Sławin. Zdaniem autorów pomysłu, po latach eksploatacji część ulic na Sławinie wymaga generalnego remontu, a przez kilka ostatnich lat wyremontowano tylko trzy - część ul. Sławinkowskiej, J. Lisa, Modrzejewskiej. Dodają, że w tym czasie na Czechowie i Węglinie zrobiono znacznie więcej. W ich opinii do remontu kwalifikują się nawierzchnie i chodniki kilku ulic w pobliżu ul. Zbożowej i Sławinkowskiej, 2 ulic w pobliżu ul. B. Ducha i Północnej, ul. Zbożowej, oraz nawierzchnia al. Warszawskiej (do granicy miasta).
- Remont ulicy był zapisywany w budżecie miasta od dwóch lat i nie został zrealizowany z powodu braku środków. Ulica ma pękającą nawierzchnię (cienka warstwa), która w najbliższym czasie ulegnie całkowitej destrukcji. Na odcinku blisko ul. Sławinkowskiej należy poprawić też odwodnienie. Stanowi dojazd do innych ulic i sklepów spożywczych. Mieszka tu ok. 100 osób - czytamy w opisie projektu.
Pomysłodawcy sądzą, że stan nawierzchni wymaga całkowitej wymiany. Do tego, wymiana musi być poprzedzona wymianą większości krawężników na ulicy i ich nową regulacją, żeby dostosować je do odpowiednich poziomów i spadków jezdni. Przy realizacji nowej nawierzchni trzeba będzie też przedłużyć istniejące odwodnienia, odtworzyć rynsztoki lub lokalnie zmienić poziom nawierzchni jezdni i chodników. Przewiduje się również wymianę zużytych płytek chodnikowych na chodnikach i wjazdach na kostkę betonową.
- W pasie drogi są też wjazdy do posesji oraz dojścia do furtek i wiat śmietnikowych. Szerokość starego chodnika wynosi obecnie razem z obrzeżem ok. 1,5 m od jezdni a od chodnika do granicy nieruchomości (przedłużenia podjazdów, dojścia do furtek i wiat śmietnikowych) dodatkowo ok. 0,7 m. Ze względu na wąskość jezdni i potrzebę zachowania przejezdności jezdni pojazdy często parkują 2 kołami na chodniku. Dlatego warto przewidzieć tu szerszy chodnik niż obecnie i zastosowanie krawężników najazdowych - czytamy w opisie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.