reklama
reklama

Lubelski lekarz z misją medyczną na Ukrainie. Pomógł głuchym dzieciom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lubelski lekarz z misją medyczną na Ukrainie. Pomógł głuchym dzieciom - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z LublinaLekarz z lubelskiego szpitala wraz ze specjalistami z trzech krajów przeprowadził operacje wszczepienia implantów ślimakowych u dzieci na Ukrainie.
reklama

Prof. dr hab. n. med. prof. Marcin Szymański z Klinicznego Oddziału Otorynolaryngologii, Onkologii Laryngologicznej, Audiologii i Foniatrii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie wraz z zespołem specjalistów z trzech krajów przeprowadził operacje. Było to wszczepienie implantów ślimakowych u dzieci w Ukrainie. Implany zostały wszczepione dwójce dzieci głuchych, pochodzących z terenów objętych wojną.

Prof. Marcin Szymański już kolejny raz uczestniczył w misji medycznej w zachodniej Ukrainie. Poprzedni wyjazd odbył się w czerwcu 2023 roku i wtedy również przeprowadził on operacje wszczepiania implantów ślimakowych. Wszystkie zabiegi zakończyły się sukcesem.

reklama

- W czerwcu razem z prof. Andrzejem Żarowskim z Anwerpii i prof. Józefem Mierzwińskim z Bydgoszczy braliśmy udział w otwarciu pierwszego ośrodka leczenia głuchoty za pomocą implantów ślimakowych w zachodniej Ukrainie. Jest to efekt długich przygotowań zespołu z Regionalnego Szpitala Dziecięcego Ohmadyt. Uruchomienie programu implantów ślimakowych dla dzieci w warunkach działań wojennych, kiedy dostęp do leczenia jest utrudniony, jest wielkim sukcesem organizacyjnym i szansą dla dzieci na prawidłowy rozwój w tych trudnych warunkach - mówi prof. dr hab. n. med. prof. Marcin Szymański.

reklama

W zabiegach ze strony ukraińskiej brał udział ordynator oddziału otolaryngologii szpitala Ohmadyt dr Fedir Juroczko, który odbywał staże w Lublinie i Bydgoszczy i uczestniczył w kursach chirurgii kości skroniowych organizowanych przez prof. Marcina Szymańskiego i prof. Józefa Mierzwińskiego w Warszawie, Poznaniu i Lublinie.

Pierwsze systemy implantów ślimakowych zostały podarowane przez firmę Advance Bionics. Szpital dostał też obietnicę regularnego finansowania kolejnych operacji.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama