reklama
reklama

Lubelscy terytorialsi pomagają przy szczepieniach przeciwko COVID-19

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lubelscy terytorialsi pomagają przy szczepieniach przeciwko COVID-19 - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaŻołnierze 2 LBOT wspierają personel medyczny w punktach szczepień w województwie lubelskim. Pomagają m.in. w nowo otwartym Punkcie Szczepień Powszechnych w hali lodowiska Icemania w Lublinie.
reklama

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają personel medyczny w kilkudziesięciu punktach szczepień przeciwko COVID-19. Od środy (5 maja) pomagają również w nowo otwartym Punkcie Szczepień Powszechnych w hali lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie.

- Każdego dnia w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią na terenie całego województwa lubelskiego zaangażowanych jest ok. 450 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W obecnej fazie prowadzonej przez żołnierzy WOT operacji pk. "Trwała Odporność”, jednym z priorytetów jest wsparcie Punktów Szczepień Powszechnych. Do tych działań codziennie kierowanych jest ok. 40 żołnierzy 2 LBOT, którzy aktualnie wspierają 28 punktów szczepień w naszym regionie, w tym 20 punktów powszechnych - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

reklama

Kilkunastu żołnierzy 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina zostało skierowanych do wparcia Punktu Szczepień Powszechnych w Icemanii. Terytorialsi zajmują się, m.in. kierowaniem ruchem w punkcie, udzielają pomocy przy wypełnianiu ankiet i prowadzą monitoring zdrowia osób już zaszczepionych. Poza tym, terytorialsi włączyli się również w akcję "Zaszczep się w majówkę” prowadzoną w mobilnym punkcie szczepień na lubelskim Placu Zamkowym. Ich zadania polegały na dbaniu o bezpieczeństwo i dystans osób oczekujących na szczepienie. 2 LBOT od początku jest zaangażowana we wsparcie programu szczepień populacyjnych. Zadania żołnierzy WOT skupiają się głównie na zapewnieniu transportu do punktów szczepień, dowozu cywilnych zespołów medycznych do osób z ograniczoną mobilinością oraz pomocy w rejestracji.

reklama

W szczepieniach żołnierze pomagają też seniorom. W Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 115 funkcjonuje infolinia za pośrednictwem, której można zgłaszać potrzebę pomocy, m.in. dowóz na miejsce szczepienia. - Z tej formy wsparcia w województwie lubelskim skorzystało już blisko 80 seniorów, w tym 32 kombatantów, weteranów oraz ich rodziny - dodaje kpt. Stanula.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama