Reklama

Reklama

Terytorialsi z Lubelszczyzny mają nowego dowódcę. Wcześniej był zastępcą dowódcy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 2 LBOT/Twitter MON

Terytorialsi z Lubelszczyzny mają nowego dowódcę. Wcześniej był zastępcą dowódcy - Zdjęcie główne

Płk Zbigniew Krzyszczuk - nowy dowódca 2 LBOT (po prawej) | foto 2 LBOT/Twitter MON

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej ma nowego dowódcę, którego wyznaczył minister obrony narodowej.

Reklama

Wicepremier i minister obrony narodowej - Mariusz Błaszczak wyznaczył z dniem 1 marca pułkownika Zbigniewa Krzyszczuka na dowódcę 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.  

Pułkownik Zbigniew Krzyszczuk urodził się 17 października 1972 roku w Jarosławcu. W 1995 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 3 Brygadzie Zmechanizowanej, a następnie kontynuował służbę wojskową w strukturach Dowóddztwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady oraz w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. W 2008 roku skończył studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej, a w 2022 studia podyplomowe MBA na Politechnice Lubelskiej. W roku 2013 pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Kosowie na stanowisku asystenta zastępcy dowódcy 525 Brygady US Army.

- W latach 2016-2020 płk Zbigniew Krzyszczuk współtworzył brygadę WOT na Lubelszczyźnie, służąc na stanowisku zastępcy dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Następnie kontynuował służbę w Lotniczej Akademii Wojskowej na stanowisku szefa Pionu Ogólnego - informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.

Został odznaczony m.in. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, medalem NATO Non - Article 5 – Balkans, Odznaką Honorową Wojsk Lądowych oraz tytułem Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej.

Wcześniej obowiązki dowódcy 2 LBOT pełnił płk Sławomir Miazga.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy