Reklama

Reklama

Lasy w Lublinie i powiecie lubelskim zagrożone pożarem. Ogłoszono najwyższy stopień

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen - www.traxelektronik.pl

Lasy w Lublinie i powiecie lubelskim zagrożone pożarem. Ogłoszono najwyższy stopień - Zdjęcie główne

RDLP Lublin SZPL - Stopień Zagrożenia Pożarowego Lasu | foto Screen - www.traxelektronik.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W lasach na terenie województwa lubelskiego obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Nie ma jednak zakazu wstępu do lasów.

Reklama

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie ogłosiła najwyższy Stopień Zagrożenia Pożarowego Lasu. Obejmuje on całe województwo lubelskie. Zgodnie z prognozą zagrożenie w piątek (20 maja) o godz. 9.00 ma być już mniejsze. Nie ma zakazu wstępu do lasu.

- Pod pojęciem „zagrożenie pożarowe lasu" rozumie się zespół warunków umożliwiających powstanie pożaru lasu. Na zagrożenie pożarowe lasu wpływ mają następujące czynniki: możliwość pojawienia się zarzewia ognia, zależna głównie od stopnia penetracji lasów przez ludzi, rodzaj i ilość materiałów palnych występujących w lesie – czynnik zależny od wieku i składu gatunkowego drzewostanów, wykonywanych w lesie zabiegów gospodarczych oraz od pory roku, warunki atmosferyczne decydujące o wilgotności materiałów palnych znajdujących się w lesie - informuje RDPL w Lublinie.

Dane na temat zagrożeń pochodzą z kilku stacji RDPL w Lublinie i są to: Włodawa (Dobropol), Biała Podlaska (Grabarka), Puławy, Janów Lubelski, Józefów, Rudnik, Chełm.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy