Reklama

Reklama

Kwarantanna na Sylwestra. Nie będzie można wyjść z domu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen z konferencji/facebook.com

Kwarantanna na Sylwestra. Nie będzie można wyjść z domu - Zdjęcie główne

- Mamy za sobą blisko dwumiesięczną, wyczerpującą walkę z drugą falą pandemii, która rozpoczęła się w październiku, a apogeum osiągnęła na początku listopada - mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia | foto Screen z konferencji/facebook.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o narodowej kwarantannie, która ma zostać wprowadzona na przełomie grudnia i stycznia. W noc sylwestrową ma obowiązywać zakaz przemieszczania się.

Reklama

Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu. Z 31 grudnia 2020 roku na 1 stycznia 2021 roku w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu - to jeden z głównych elementów przedstawionej w czwartek, 17 grudnia, strategii walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju.

Minister Adam Niedzielski poinformował też o nowych zasadach bezpieczeństwa, które będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku, czyli do końca przerwy szkolnej.

NOWE ZASADY

- Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe

- Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. 

- Zamknięte stoki narciarskie

- Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego

- 10-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym

PRZEDŁUŻENIE DOTYCHCZASOWYCH ZASAD

- Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 (wyjątkiem są półkolonie)

- Ograniczenia w transporcie zbiorowym: 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

- Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2

- Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób

- Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji

- Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki

- Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2

- Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00

- Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz

Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały ulegają przedłużeniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy