reklama
reklama

KUL zaczyna współpracę z radzyńskim szpitalem. Rektor: Ludzie nie leczą się wyłącznie w dużych miastach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KUL

KUL zaczyna współpracę z radzyńskim szpitalem. Rektor: Ludzie nie leczą się wyłącznie w dużych miastach - Zdjęcie główne

Podpisanie umowy o współpracy | foto KUL

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II podpisał umowę o współpracy ze szpitalem w Radzyniu Podlaskim.
reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim podejmują współpracę w zakresie stworzenia szpitalnej bazy dydaktyczno-naukowej. Ma ona byćwsparciem dla Collegium Medicum KUL, da asumpt do dalszego rozwoju szpitala, a w dłuższej perspektywie - zapewnić dopływ nowych kadr medycznych – zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek oraz położnych.

Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski, starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz dyrektor SPZOZ w Radzyniu Podlaskim Robert Lis podpisali list intencyjny w tej sprawie.

reklama

- Ludzie nie leczą się wyłącznie w dużych miastach i szpitalach klinicznych. Musimy myśleć o tym, jak zapewnić dostęp do specjalistycznych świadczeń medycznych także w mniejszych miejscowościach - mówił rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski. - Rolą uniwersytetu jest wychodzenie z nauką poza granice ośrodków akademickich. Wzmacniając potencjał dydaktyczno-naukowy KUL chcemy również wzmacniać lokalne społeczności i wspierać ich rozwój. Pacjenci w pierwszej kolejności korzystają z opieki medycznej u siebie w gminach i powiatach. Obok więc bazy klinicznej w Lublinie, chcemy wesprzeć placówki działające poza miastami uniwersyteckimi.

Dodał, że studenci KUL są z różnych części Lubelszczyzny, jak i spoza niej. Dlatego uczelnia chce, by w przyszłości odbywali praktyki również w swoim lokalnym środowisku.

reklama

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: KUL przyznał stypendia "doskonałym kandydatom"
 
- Współpraca z Collegium Medicum KUL to dla nas możliwość dalszego rozwoju i podnoszenia poziomu opieki medycznej, którą oferujemy naszym pacjentom. Przyszli lekarze, kształcący się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zyskają natomiast możliwość realnego kontaktu z przypadkami schorzeń, z którymi być może nie zetknęliby się w szpitalu uniwersyteckim - mówił Robert Lis, dyrektor szpitala w Radzyniu Podlaskim.
 
SPZOZ w Radzyniu Podlaskim to jeden z lepiej ocenianych w kraju szpitali powiatowych, który w ubiegłym roku w plebiscycie medycznym Hipokrates, głosami pacjentów, zyskał miano Szpitala  Roku 2023. Dysponuje 13 oddziałami, w tym szpitalnym oddziałem ratunkowym, oddziałami neurologii, chirurgii, czy oddziałem dziecięcym.
 
- Szpital jest w dobrej kondycji finansowej i chcemy by nadal się rozwijał. Chcemy też zapewnić mu w przyszłości dopływ nowej, dobrze wykształconej kadry. Na naszej współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim najbardziej zyskają pacjenci -podsumował Szczepan Niebrzegowski, starosta radzyński.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama