Reklama

Reklama

Koronawirus: kolejne województwo z dodatkowymi obostrzeniami. Lubelskie z prawie najlepszym wskaźnikiem w kraju

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/screen z konferencji prasowej

Koronawirus: kolejne województwo z dodatkowymi obostrzeniami. Lubelskie z prawie najlepszym wskaźnikiem w kraju - Zdjęcie główne

Do podejmowania decyzji o wprowadzeniu większych ograniczeń władze kraju biorą pod uwagę m.in. średnią dzienną liczbą zachorowań w danym województwie | foto Archiwum/screen z konferencji prasowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Już nie tylko województwo warmińsko-mazurskie objęte jest większymi obostrzeniami w związku z pandemią koronawirusa niż reszta kraju. Takie same regulacje zostaną wprowadzone w woj. pomorskim. Nasz region ma jeden z najkorzystniejszych wskaźników w Polsce pod względem średniej dziennej liczby zachorowań.

Reklama

Nauka hybrydowa, galerie i kina zamknięte

Minister zdrowia poinformował na piątkowej konferencji prasowej o planowanym zwiększeniu zakresu obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w woj. pomorskim. Pod koniec lutego taką decyzją podjęto wobec woj. warmińsko-mazurskiego. Tam też nadal obowiązywać będą surowsze restrykcje niż w pozostałej części Polski.

Oznacza to nauczanie hybrydowe w klasach 1-3, zamknięcie hoteli (za wyjątkiem pracowniczych i dla określonych podróży służbowych), ograniczenie działalności galerii handlowych, zamknięcie kin, teatrów, muzeów, galerii sztuki i kasyn oraz zamknięcie basenów, solariów, saun i obiektów sportowych.

W innych województwach hotele mogą być otwarte i udostępniać połowę miejsc, z zastrzeżeniem podawania posiłków do pokoi. Otwarte są też kina, teatry, opery i filharmonie, ale udostępniające nie więcej niż 50 proc. miejsc. Dozwolone jest korzystanie ze stoków i basenów oraz otwartych obiektów sportowych. Obostrzenia te będą obowiązywać co najmniej do 28 marca.

Jesteśmy przedostatni

Do podejmowania decyzji o wprowadzeniu większych ograniczeń władze kraju biorą pod uwagę m.in. średnią dzienną liczbę zachorowań w danym województwie. W woj. warmińsko-mazurskim jest to 57,4 zachorowań na 100 tys. mieszkańców. W pomorskim jest to 44,6. Większe ograniczenia w tych województwach mają obowiązywać do 20 marca. We wspomnianej klasyfikacji woj. lubelskie jest na przedostatnim miejscu w kraju, z 17,9 zachorowaniami na 100 tys. mieszkańców. Lepszy wynik notowany jest tylko w woj. opolskim - 16,6.

- Średnia dla kraju to 30 zachorowań na 100 tys. mieszkańców - zaznaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Brytyjska mutacja

Zdaniem ministra zdrowia na rozwój pandemii i znaczący wzrost liczby zakażeń w Polsce w ostatnich tygodniach ma wpływ m.in. rozprzestrzeniająca się brytyjska mutacja koronawirusa SARS-CoV-2.

- Prowadzimy monitoring mutacji, które są odpowiedzialne za rozwój pandemii. Na początku stycznia udział mutacji brytyjskiej wynosił ok. 5 proc., w lutym wzrósł do 10 proc., a najnowsze badania pokazują, że jest na poziomie 25 proc. - podkreślił Adam Niedzielski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy