Reklama

Reklama

Kontrterroryści z Lublina pomogli przejąć nielegalną broń i amunicję

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CBŚP

Kontrterroryści z Lublina pomogli przejąć nielegalną broń i amunicję - Zdjęcie główne

foto CBŚP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Policjanci CBŚP i kontrterroryści z Lublina zabezpieczyli broń, różnego rodzaju amunicję i kilkanaście elementów broni palnej. Zatrzymali 7 osób,. To kolejna akcja w ramach jednego śledztwa w sprawie gangu.

Reklama

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestrępczejo charakterze zbrojnym, której członkowie handlowali narkotykami oraz bronią i amunicją. Pierwsze uderzenie w gang było jesienią 2021 roku. Wtedy zatrzymano 16 osób i zabezpieczono 98 jednostek broni palnej, ponad 30 tys. sztuk amunicji, narzędzia do wytwarzania i przerabiania broni oraz 2 kg narkotyków.Z kolei wiosną 2022 r. policjanci CBŚP przejęli 48 sztuk broni palnej, ponad 30 tys. sztuk amunicji, 21 granatów F1, 8 granatów przeciwpancernych, granat moździerzowy, a także narzędzia do wytwarzania amunicji oraz kilkadziesiąt istotnych elementów broni palnej. Do sprawy zatrzymano 8 osób.

Tym razem policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Lublina zatrzymali 7 osób i przejmując 13 jednostek broni palnej, w tym 5 jednostek broni długiej i 8 jednostek broni krótkiej oraz różnego rodzaju amunicję, a także kilkanaście istotnych elementów broni palnej. Działania przeprowadzaono w województwie lubelskim i woj. mazowieckim. Przejęta broń ukryta była w garażach, drewutniach i pomieszczeniach gospodarczych.

- Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani współpracowali z członkami zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym rozbitej podczas minionych akcji - informuje CBŚP. - W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. handlu oraz posiadania broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia oraz uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi.

To kolejna akcja w ramach śledztwa, w którym 42 podejrzanym łącznie przedstawiono 150 zarzutów. Policjanci zabezpieczyli 205 jednostek broni palnej różnego rodzaju, ponad 82 tys. sztuk amunicji, granaty, materiały wybuchowe, urządzenia do wytwarzania lub przerabiania broni palnej i amunicji, proch strzelniczy oraz narkotyki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy