Reklama

Reklama

Konkurs "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”

Opublikowano: 5 marca 2021 12:45
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Konkurs "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy” - Zdjęcie główne

Konkurs "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy” | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Startuje konkurs "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”, którego ideą jest edukacja ekologiczna. Łączna pula nagród to ponad 40 tys. zł.

Reklama

Edukacja ekologiczna

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Kuratorium Oświaty, organizują konkurs "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”. Nabór trwa do 7 kwietnia. Łączna pula nagród to ponad 40 tys. zł.

Konkurs jest organizowany w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej "Lubelskie - wspólnie dla pszczół”, którego celem jest edukacja ekologiczna mieszkańców województwa i włączenie w czynną ochronę pszczół poprzez zwiększenie terenów miodo- i pyłkodajnych. Ideą konkursu jest popularyzacja szkolnej wiedzy o biologii i ekologii pszczół oraz o ochronie gatunkowej owadów w tym rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody i postaw ekologicznych.

- Zależy nam na zwiększaniu świadomości dotyczącej roli pszczół w naszym środowisku, a także na uwrażliwianiu na naturę, zarówno dzieci jak i dorosłych - tłumaczy Sebastian Trojak z Zarządu Województwa Lubelskiego.

Konkurs dwuetapowy

Konkurs przebiega dwuetapowo. Etap pierwszy (zgłoszeniowy) polega na przesłaniu organizatorowi elektronicznego zgłoszenia, w którym uczestnik zobowiązuje się do wykonania konkursowego zadania oraz akceptuje warunki udziału w konkursie. Z kolei etap drugi (praktyczny) polega w pierwszej kolejności na zaprojektowaniu i utworzeniu ciekawie zaaranżowanego ogrodu przyjaznego pszczołom, w tym na: przygotowaniu gruntu, wysianiu nasion, zasadzeniu roślin, ustawieniu elementów wyposażenia, takich jak domków i poidełek dla zapylaczy, doglądaniu i pielęgnowaniu ogrodu, przy czym ogród ten może być utworzony wyłącznie na terenie, do którego prawa posiada uczestnik konkursu (właściciel/posiadacz/dzierżawca posesji itp.). Etap drugi to również uczestnictwo w zajęciach (lekcjach) o życiu i znaczeniu pszczół – zadanie tylko dla uczestników kategorii szkolnej. Drugi etap polega też na prowadzeniu i przesłaniu organizatorowi dokumentacji fotograficznej z procesu tworzenia ogrodu oraz z docelowych efektów tej pracy, wypełnieniu i przesłaniu organizatorowi sprawozdania z przeprowadzonej akcji zakładania i pielęgnacji ogrodu, a w przypadku kategorii szkolnej – także z przebiegu zajęć (lekcji) o życiu i znaczeniu pszczół.

Adresatami konkursu są mieszkańcy województwa lubelskiego, przy czym zgłoszenia do udziału mogą nadsyłać wyłącznie osoby pełnoletnie. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: szkolnej – przeznaczonej dla publicznych i niepublicznych placówek oświatowych, takich jak: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także placówek oświatowo-wychowawczych i opiekuńczych, indywidualnej – przeznaczonej dla osób prywatnych,

Nagrody w kategorii szkolnej

1. miejsce: nagroda rzeczowa o wartości ok. 2000 zł dla placówki oraz zestaw maksymalnie 30. upominków indywidualnych o wartości ok. 200 zł każdy oraz wyjazd na warsztaty pszczelarskie dla uczniów placówki biorących udział
w projekcie zakładania i pielęgnacji zwycięskiego ogrodu,

2. miejsce: nagroda rzeczowa o wartości ok. 1800 zł dla placówki oraz zestaw maksymalnie 30. upominków indywidualnych o wartości ok. 200 zł każdy oraz wyjazd na warsztaty pszczelarskie dla uczniów,

3. miejsce: nagroda rzeczowa o wartości ok. 1500 zł dla placówki oraz zestaw maksymalnie 30. upominków indywidualnych o wartości ok. 200 zł każdy oraz wyjazd na warsztaty pszczelarskie dla uczniów.

Nagrody w kategorii indywidualnej

1. miejsce: nagroda rzeczowa o wartości ok. 1500 zł,

2. miejsce: nagroda rzeczowa o wartości ok. 1200 zł,

3. miejsce: nagroda rzeczowa o wartości ok. 1000 zł.

W kategorii indywidualnej jury przyzna również 50 wyróżnień w postaci równorzędnych nagród rzeczowych o wartości ok. 300 zł każda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.