Reklama

Reklama

Komendant Miejski Policji w Lublinie przeszedł na emeryturę

Opublikowano: 16 stycznia 2021 12:32
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Podinspektor Sławomir Włada - Komendant Miejski Policji w Lublinie przeszedł na emeryturę. Z mundurem oficjalnie pożegnał się w piątek (15 stycznia). Dopóki nie zostanie wybrany jego następca, obowiązki komendanta będzie pełnił podinspektor Tomasz Gil.

Reklama

Sławomir Włada jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do Policji wstąpił 1997 roku. Większość służby spędził na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych w pionach kryminalnych, a przez pierwsze kilka lat związany był z Komendą Powiatową Policji w Opolu Lubelskim. Pracował też w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, gdzie zajmował stanowiska wykonawcze i kierownicze, będąc przez kilka lat zastępcą naczelnika.

- W 2018 roku objął stanowisko Zastępcy, a później I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie. Od 1 kwietnia 2019 roku był Komendantem Miejskim Policji w Lublinie. Podinspektor Sławomir Włada wielokrotnie był odznaczany, między innymi  Srebrnym Medalem „za Długoletnia Służbę”, a także brązową i złotą odznaką „Zasłużony policjant” oraz brązowym „Krzyżem Zasługi” - informuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie. 

W imieniu kadry kierowniczej garnizonu lubelskiego odchodzącego na emeryturę komenda,nta pożegnał I Zastępca Komendanta Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Jerzy Czebreszuk. W swoich słowach podziękował podinspektorowi Władzie za profesjonalizm, doświadczenie zawodowe i współpracę. Natomiast obecny na uroczystości Krzysztof Żuk - prezydent Lublina, odznaczył go medalem „Zasłużony dla Miasta Lublin”.

- Do czasu wyboru nowego komendanta jego obowiązki pełnił będzie podinspektor Tomasz Gil - I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie - dodaje Gołębiowski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    kmać

    a ile miał lat tak na wszelki wypadek gimbus nie napisał? kraj najmłodszych emerytów, ale reszta ma mieć wiek przedłużony dla zus ,bantustan pier....ny