Reklama

Reklama

Lublin: Kolejni nowi policjanci zaczynają służbę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 30 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiej Policji. Wręczono też odznaczenia resortowe dla funkcjonariuszy.

Reklama

W środę (28 września) w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 30 nowych funkcjonariuszy. Młodych funkcjonariuszy powitał w szeregach  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie - nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta otrzymali legitymacje służbowe.

Wśród tej grupy mundurowych jest 21 mężczyzn i 9 kobiet. Funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Po ukończeniu szkolenia podstawowego zasilą szeregi komend: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Radzyniu Podlaskim, Zamościu, Puławach, Krasnymstawie, Hrubieszowie, Lubartowie, Łęcznej.

Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń resortowych dla funkcjonariuszy.

- Medal Za Długoletnią Służbę oraz wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych odznaczonych zostało 32 funkcjonariuszy. Odznakę „Zasłużony Policjant” w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego odebrało podczas dzisiejszej uroczystości 8 funkcjonariuszy. Medale otrzymali z rąk szefa lubelskiego garnizonu Policji nadinspektora Artura Bieleckiego oraz Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki - informuje sierż.szt. Małgorzata Skowrońska z KWP w Lublinie.

Wojewoda pogratulował odznaczonym funkcjonariuszom, dziękując za ich trud i zaangażowanie wniesione w dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców województwa. Pogratulował także nowoprzyjętym policjantom, życząc, oprócz awansów, uznania wśród społeczeństwa.

Z kolei komendant podkreślił, że odznacznie są wyrazem szczególnego wyróżnienia przez przełożonych, którzy doceniają codzienne zaangażowanie swoich funkcjonariuszy. Podziękował policjantom za ich codzienną służbę i pracę, za profesjonalizm i zaangażowanie. Z kolei „młodym” funkcjonariuszom dopiero wstępującym do służby życzył służby pełnej wyzwań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy