Reklama

Reklama

Lublin. Kolejne plany miasta. Wśród nich remont ul. Popiełuszki i Węglarza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin. Kolejne plany miasta. Wśród nich remont ul. Popiełuszki i Węglarza - Zdjęcie główne

Remont ulicy w Lublinie - zdj. ilustracyjne | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Przebudowa ul. Popiełuszki czy budowa przedłużenia ul. Węglarza - takie między innymi inwestycje planuje miasto Lublin. Jakie jeszcze zmiany na ulicach Lublina zaplanował ratusz?

Reklama

Już w najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa ul. Popiełuszki. Koszt remontu wyniósł 4,7 mln zł. - Dokumentacja jest już opracowana, obecnie trwa postępowanie o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Po tym etapie nastąpi rozpoczęcie prac w terenie. Ich zakończenie jest planowane z końcem września - informuje ratusz.

-  Dla poprawy bezpieczeństwa i wygody jazdy ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego. Odnowiona sygnalizacja świetlna zostanie włączona do Systemu Zarządzania Ruchem. Ulica zyska nowoczesne oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny. Zmiany obejmą również infrastrukturę przystankową - dodaje miasto.

Dodatkowo istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce i docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej.

 

Lublin. Przebudują skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną

Na Felinie przebudowane zostanie skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną. Najważniejszą zmianą będzie budowa dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną, dodatkowego pasa do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa oraz przebudowa sygnalizacji świetlnej.

Zmiany zakładają również dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu. Przewidziano również budowę brakującego odcinka ścieżki rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie. Powstanie także oświetlenie uliczne oraz chodniki. W ramach inwestycji drogowcy przebudują również zatoki autobusowe. Całość dopełni nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

- Dokumentacja projektowa jest już na ukończeniu, złożono wniosek o pozwolenie na budowę. Po zakończeniu formalności rozpoczną się prace drogowe. Nowa infrastruktura powinna być gotowa do końca października. Prace na skrzyżowaniu to dodatkowe elementy projektu unijnego pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie" - informuje urząd miasta.

Trwają również prace projektowe nad nową sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Franczaka "Lalka", Skalskiego i Jagiellończyka. Następnie drogowcy zbudują sygnalizację świetlną, dwie zatoki autobusowe oraz chodniki. Powstanie także nowa infrastruktura przystankowa – biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej. Nowe światła powinny być gotowe w październiku.

Łączna wartości inwestycji na Felinie to ponad 13,6 mln zł.

- Pozytywna decyzja o rządowym dofinansowaniu pozwoli wkrótce rozpocząć procedurę wyboru wykonawcy rozbudowy układu drogowego na Ponikwodzie. Aktualnie trwa aktualizacja dokumentacji i kosztorysów, by móc ogłosić postępowania przetargowe. W ramach inwestycji powstanie nowa infrastruktura o łącznej długości około 2,6 km. Przedłużona ul. Węglarza, od ul. Walecznych do ul. Trześniowskiej, obejmie dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i na części jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu o szerokości odpowiednio 3,5 m i 3 m. Projekt zakłada realizację zaplecza dla transportu publicznego, dwustronnych chodników i ścieżek rowerowych, sygnalizacji i oświetlenia drogowego, a także pozostałej infrastruktury drogowej, w tym kanalizacji i sieci - informuje ratusz.

Urząd Miasta informuje również, że w ramach rządowego programu finansowania jest rozbudowa ul. Wallenroda wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Zana, która zakłada m.in. budowę miejsc postojowych wzdłuż ulicy, przebudowę chodników i zjazdów w obszarze skrzyżowań z ulicami Zana, Juranda, Wajdeloty, Grażyny, oświetlenia ulicznego i infrastruktury podziemnej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy