Reklama

Reklama

Kierunek "chemia" na UMCS w Lublinie z Certyfiaktem Doskonałości Kształcenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Print screen z Google Maps - Wydział Chemii UMCS

Kierunek "chemia" na UMCS w Lublinie z Certyfiaktem Doskonałości Kształcenia - Zdjęcie główne

Kierunek jest prowadzony na Wydziale Chemii UMCS | foto Print screen z Google Maps - Wydział Chemii UMCS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Kierunek "chemia" prowadzony na UMCS został wyróżniony za współpracę z otoczeniem gospodarczym. - Certyfikat Doskonałości Kształcenia stanowi bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ świadczy o osiągnięciu wysokiego poziomu kształcenia na danym kierunku - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Reklama

Kierunek "chemia" prowadzony na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otrzymał Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym”. Przyznała go Polska Komisja Akredytacyjna. Oprócz tego, certfikatem wyróżniono 14 innych, polskich uczelni. 

- Certyfikat Doskonałości Kształcenia stanowi bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ świadczy o osiągnięciu wysokiego poziomu kształcenia na danym kierunku, a jego otrzymanie wiąże się z pozytywną oceną programową na 6 lat popartą dobrymi praktykami w zakresie jakości kształcenia lub udokumentowanymi, regularnymi osiągnięciami studentów oraz absolwentów - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie. 

Wydział Chemii UMCS został wyróżniony za współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym i jej wpływ na konstruowanie, realizację oraz doskonalenie programu studiów. Wydział współpracuje z podmiotami naukowymi i gospodarczymi jako środowiskiem potencjalnych pracodawców dla studentów i absolwentów. W ramach tego studenci m.in. odbywają praktyki i uczestniczą w specjalistycznych badaniach finansowanych z naukowych grantów.

Dodatkowo, w 2012 roku powołano Radę Interesariuszy Zewnętrznych, której członkowie wywodzą się z różnych instytucji otoczenia społeczno-gospodarczego i wspierają rozwój Wydziału Chemii oraz promują jego osiągnięcia. Celem tej współpracy jest m.in.: konsultowanie i opiniowanie planów kształcenia, programów nauczania oraz zakładanych efektów uczenia się w aspekcie oczekiwanej sylwetki absolwenta studiów, pomoc w opracowywaniu materiałów dydaktycznych opartych na przykładach z praktyki gospodarczej, wspieranie studentów wydziału w pozyskiwaniu miejsc praktyk i staży, współpraca w zakresie ustalania tematyki prac dyplomowych i doktorskich, organizowanie przez wydział studiów podyplomowych, kursów i szkoleń na zamówienie pracodawców.
 
W pracę RIZ anagażują się też pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy pomagali przy konstruowaniu treści nauczania na specjalności chemia kryminalistyczna. Wydział współpracuje również z firmami i przedsiębiorstwami z Lubelszczyzny zajmującymi się problematyką światłowodową, takimi jak Optronik Przedsiębiorstwo Innowacji Technicznych Sp. z o.o., InPhoTech, SIM Spółka inżynierów Sp. z o.o., FIBRAIN Sp. z o.o., BitStream Sp. z o. o., Solveris Sp z o.o., czy Lanex Sp. z o.o. Z kolei w zeszłym roku podpisana został nowa umowa z firmą Exatel - polskim operatorem telekomunikacyjnym oraz dostawcą usług teleinformatycznych (ICT) i cyberbezpieczeństwa.

- Warto również dodać, że Wydział Chemii UMCS, nieprzerwanie od 2017 r., posiada przyznaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego kategorię A, oznaczającą bardzo dobry poziom badań naukowych i przygotowania do nauczania chemii jako dyscypliny naukowej. Kategoria A wynika z kompleksowej oceny jednostek naukowych (zwanej popularnie „parametryzacją”) dokonywanej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych - dodaje Aneta Adamska. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy