Od 7 lipca na granicy z Niemcami i Litwą trwają kontrole prowadzone przez Straż Graniczną przy wsparciu wojska i policji. Oprócz służb mundurowych przy granicy z Niemcami pojawiły się też „patrole obywatelskie”, które próbują samodzielnie kontrolować osoby przekraczające granicę.
- Trwa walka o polskie granice, zwłaszcza o wschodnią granicę, która województwo lubelskie ma. Tu w każdym momencie może być zaostrzony atak. Te sytuacje są jakoś koordynowane. Ale chodzi głównie o Ruch Obrony Granic. Trzeba to wspierać. Trzeba podejmować akcje w tym kierunku. Jeśli będą ochotnicy, trzeba będzie werbować ludzi, którzy będą się tym zajmowali – zwraca się do mieszkańców województwa lubelskiego Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Kaczyński twierdzi, że obecnie akcja „ma charakter obserwacyjny”. - Takiej akcji, żeby nie można było ukrywać tego wszystkiego co tam się dzieje. Warto w tym województwie uczynić pewien wysiłek.
Ruch Obrony Granic – co to takiego?
Ruch Obrony Granic (ROG) to ogólnopolska akcja społeczna powołana przez Roberta Bąkiewicza, której celem, jak tłumaczą jej inicjatorzy, „jest obrona Polski przed masową migracją i zagrożeniami z nią związanymi”. - Chodzi nie tylko o ochronę granic fizycznych, ale również o obronę tożsamości narodowej, kultury i wspólnoty społecznej poprzez wywieranie presji na terenie całej Polski – czytamy na stronie internetowej Ruchu Obrony Granic.
ROG sprzeciwia się planom, które mogłyby prowadzić do przymusowego osiedlania migrantów w Polsce i zmiany struktury społeczeństwa. - Ruch ma za zadanie budować świadomość społeczną, organizować obywateli oraz wywierać wpływ na politykę państwa, zawsze w sposób zgodny z prawem i w duchu patriotyzmu – czytamy dalej.
Ruch finansuje się dzięki wpłatom darczyńców, zbiórkom publicznym oraz wsparciu sympatyków i przedsiębiorców, bez udziału partii politycznych i funduszy zagranicznych.
Ruch ma cztery główne postulaty
1. Przywrócenie kontroli na granicy z Niemcami.
2. Wypowiedzenie unijnego paktu migracyjnego.
3. Zatrzymanie budowy infrastruktury dla migrantów.
4. Odrzucenie polityki multikulturalizmu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.