Reklama

Reklama

Jak poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego pod lubelskimi szkołami? Jest petycja do prezydenta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Jak poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego pod lubelskimi szkołami? Jest petycja do prezydenta - Zdjęcie główne

Jak poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego pod lubelskimi szkołami? Jest petycja do prezydenta | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Dwanaście postulatów na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego pod kilkoma szkołami podstawowymi, w petycji do prezydenta miasta przedstawiło Towarzystwo dla Natury i Człowieka. Postulaty powstały w oparciu o opinie uczniów, rodziców i kadr szkolnych.

Reklama

Towarzystwo dla Natury i Człowieka do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina skierowało petycję o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego pod szkołami. Na wstępie podkreślono, że petycja jest efektem projektu "Bezpieczna droga do szkoły" realizowanego przez Towarzystwo. Celem projektu było włączenie szkół podstawowych nr 2, 4, 11, 28 i 44 w dyskusję o bezpieczeństwie ruchu drogowego pod szkołami. 

- Zebraliśmy prawie 800 opinii od uczniów i uczennic kadry szkolnej oraz rodziców. Przeprowadziliśmy kilkadziesiąt, telefonicznych wywiadów pogłębionych. Równolegle na podstawie własnego doświadczenia przeprowadziliśmy wizje terenowe w otoczeniu szkół. Uzupełnieniem tych danych była analiza zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów w oparciu o dane Policji - czytamy w petycji. 

Z zebranych uwag wynika, że większość osób pozytywnie ocenia swoje bezpoeczeństwo, ale prawie każdy był świadkiem niebezpiecznej sytuacji, a wielu rodziców ma pomysły i propozycje na poprawę bezpieczeństwa. 

Na podstawie uwag Towarzystwo sformułowało 12 postulatów. Wśród nich jest: zwiększenie środków na kampanie edukacyjne, uspokojenie ruchu przez ograniczenie prędkości jazdy, audyt przejść dla pieszych, wdrożenie rozwiązań, które umożliwią dojeżdżanie rowerem do szkoły, zapewnienie więcej miejsca pieszym, ograniczenie nielegalnego parkowania, częstsze konrole Policji i Straży Miejskiej, wprowadzenie kontraruchu, zmiana kierunku ruchu, poprawa poczucia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych i utworznie strefy wolnej od samochodów.

Petycja jest w trakcie rozpatrywania. Została złożona pod koniec listopada, a zgodnie z prawem odpowiedź musi być udzielona nie później niż 3 miesiące od jej złożenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy