reklama
reklama

III konkurs "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” w Lubelskiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Rusza III edycja konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Tegorocznym motywem są lubelskie zioła. Pula nagród wynosi ponad 88 tys.zł.
reklama

Konkurs przeznaczony jest dla Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju wsi działających na terenie województwa lubelskiego. W ubiegłorocznej edycji o zwycięstwo na najlepszą szarlotkę, potrawę z wykorzystaniem lubelskich jabłek czy rękodzieło rywalizowało 1160 uczestniczek z 234 kół. Tym razem rywalizacja będzie odbywała się w następujących kategoriach: "Ciasto jak dawniej” na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy, ciasta zgłaszane do konkursu powinny posiadać co najmniej 25-letnią recepturę. Druga kategoria to "Ziołowe skarby kulinarne”. Wyroby zgłaszane do konkursu powinny zawierać w przepisie zioła. Trzecia kategoria to "Serweta inspirowana tradycją” na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy. Serwetka może być wykonana dowolną techniką włókienniczą: koronka (np. szydełkiem, na drutach, klockowa, igłowa, frywolitka), różne rodzaje haftów (np. płaski, richelieu, krzyżykowy).

- Duże zainteresowanie poprzednią edycją konkursu pokazało, jak ważne dla lokalnej społeczności są kultywowanie tradycji oraz dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami. Jestem przekonany, że i tym razem otrzymamy wiele ciekawych zgłoszeń - mówi Zdzisław Szwed z Zarządu Województwa Lubelskiego.

Półfinały odbędą się w: Białej Podlaskiej - dla uczestników z powiatów: bialskiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego; Chełmie - dla uczestników z powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego, włodawskiego; Lublinie - dla uczestników z powiatów: kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego, świdnickiego; Zamościu - dla uczestników z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego.

Terminy półfinałów uzależnione będą od aktualnej sytuacji epidemicznej. Prawdopodobnie będzie to przełom czerwca i lipca. Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe i udział w wojewódzkim finale będącym podsumowaniem rywalizacji regionalnych. Gala finałowa planowana jest na przełomie sierpnia i września w Chełmie i właśnie podczas niej wyłonimy zwycięskie ciasta, potrawy i rękodzieło. Pula nagród w półfinałach i wielkim finale opiewa na 88 500 zł.

W tym roku, z myślą o użytkownikach portali społecznościowych, powstały dedykowane konkursowi nakładki na zdjęcia. Do dyspozycji są dwie nakładki (w dwóch kolorach). Sposób wyboru: wchodzimy na swoje zdjęcie profilowe, wybieramy opcję "dodaj nakładkę” i w wyszukiwarce wpisujemy "kobieta gospodarna wyjątkowa”.

Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja za pośrednictwem poczty: elektronicznej na adres e-mailowy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL: ksow@lubelskie.pl, podając w tytule wiadomości nazwę konkursu “Ciasto jak dawniej”, "Ziołowe skarby kulinarne”, "Serweta inspirowana tradycją”; na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin, z dopiskiem: Konkurs “Ciasto jak dawniej”, "Ziołowe skarby kulinarne”, "Serweta inspirowana tradycją”.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama