Reklama

Reklama

Dzień Kobiet z lubelską Chatką Żaka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ACK UMCS Chatka Żaka

Dzień Kobiet z lubelską Chatką Żaka - Zdjęcie główne

Dzień Kobiet z lubelską Chatką Żaka | foto ACK UMCS Chatka Żaka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W poniedziałek przypada Dzień Kobiet. Dlatego ACK UMCS "Chatka Żaka" przygotowuje całodzienne świętowanie, w ramach którego planowane są m.in. pokazy filmowe, spotkania, wystawa i koncert.

Reklama

"Chatka Żaka" zaprasza na Dzień Kobiet

8 marca przypada Dzień Kobiet, który jest obchodzony corocznie od 1910 roku. Z tej okazji Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" przy ul. Radziszewskiego szykuje atrakcje. W ramach całodziennego świętowania będzie można obejrzeć pokazy filmowe, wziąć udział w warsztatach tanecznych, spotkać się z psychologiem, zobaczyć wystawę Polskiej Szkoły Plakatu oraz posłuchać koncertu studentów Wydziału Artystycznego UMCS.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Dzień kobiet w Chatce odbywa się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i przed wejściem na wydarzenie należy wypełnić tzw. deklarację covidową.

Harmonogram wydarzeń

9:00 – premiera etiudy reportażowej "Siła kobiet” na Facebooku Chatki Żaka (online). Film opowiada o kobietach sukcesu z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

13:00–13:15 – występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS pod pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej na miasteczku akademickim UMCS. Świętowanie rozpocznie się pod pomnikiem patronki uczelni krótkim pokazem Zespołu Tańca Ludowego. Następnie ZTL zaprowadzi uczestników tanecznym krokiem do Chatki Żaka.

13:30–15:00 – projekcja filmu "Carmen” opatrzona wstępem Piotra Kotowskiego, kuratora linii KADR i kierownika kina studyjnego Chatki Żaka.

16:00–18:15 – warsztaty improwizacji tanecznej z Pauliną Zarębską, kuratorką linii RUCH, “Kobieta w ruchu” połączone ze spotkaniem z psychologiem Marleną Stradomską. Warsztaty rozwiną świadomość ciała i pomogą otworzyć się na eksplorację własnego “ja” poprzez taniec. Odbędzie się także spotkanie z psychologiem nt. Psychologia kobiety – poczucie własnej wartości a wewnętrzny krytyk. W jaki sposób uciszyć wewnętrznego krytyka i zadbać o poczucie własnej wartości?

17:30–18:30 – wernisaż wystawy "Kobieta w plakacie filmowym” z kolekcji plakatu Piotra Kotowskiego, recenzent: prof. Irena Nawrot–Trzcińska. Kuratorkami wystawy są Mieczysława Goś i Agnieszka Dudek, prowadzące linię programową VISUAL ART. Od 8 marca w Galerii Głównej Chatki Żaka będzie można obejrzeć wystawę "Kobieta w plakacie filmowym” z kolekcji plakatu Piotra Kotowskiego. Znajdą się na niej prace najwybitniejszych artystów Polskiej Szkoły Plakatu, których głównymi bohaterkami są kobiety.

18:30–20:00 – koncert “Kochaj” Studentów Wydziału Artystycznego pod kierunkiem dra hab. Tomasza Momota i mgr Natalii Wilk, kuratorów linii DŹWIĘK. Wydarzenie rozpocznie 30-minutowa improwizacja teatralna Przemysława Buksińskiego, kuratora linii SŁOWO. Podczas koncertu zabrzmią największe przeboje z repertuaru lubelskiego artysty, Piotra Szczepanika, który swoje muzyczne kroki stawiał na scenie Chatki Żaka. Zaplanowano też występ taneczny Pauliny Zarębskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy