– Włączając się w obchody tych ważnych świąt chcemy promować pozytywny wizerunek mieszkanek i mieszkańców z niepełnosprawnościami, a także zwrócić uwagę na ich potrzeby oraz codzienne wyzwania. Takie wydarzenia są także doskonałą okazją do pokazania, jak wielką wartością jest czynny udział tych osób w życiu społecznym i kulturalnym miasta. Mają one swoje marzenia, pasje, które z zapałem realizują i robią wszystko, aby być aktywnymi członkami społeczności Lublina. Serdecznie zachęcam do wspólnego udziału w korowodzie. W ten sposób symbolicznie wyrazimy swoje wsparcie i solidarność z osobami z niepełnosprawnością oraz ich rodzinami – mówi Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublin ds. społecznych.
Miasto zapewnia wiele form wsparcia dla osób z niepełnosprawnością, w tym z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin. To między innymi wsparcie instytucjonalne, takie jak bezpłatny pobyt w miejskich żłobkach, wczesne wspomaganie rozwoju, przedszkola, szkoły, warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy, kluby oraz domy pomocy społecznej. Miejska pomoc to także usługi w środowisku zamieszkania, w tym szeroka gama pomocy finansowej kierowanej dla samych osób z niepełnosprawnościami, jak ich opiekunów, pomoc w postaci usług opiekuńczych i asystenckich czy opieka wytchnieniowa dla opiekunów osób zależnych. Te zróżnicowane formy pomocy skierowane są dla osób w różnym wieku i z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.