Reklama

Reklama

Dyżur dla emerytów i rencistów o rozliczeniu podatkowym. ZUS i KAS organizują wspólną akcję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Dyżur dla emerytów i rencistów o rozliczeniu podatkowym. ZUS i KAS organizują wspólną akcję - Zdjęcie główne

Dyżur dla emerytów i rencistów o rozliczeniu podatkowym. ZUS i KAS organizują wspólną akcję | foto Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Izba Administracji Skarbowej w Lublinie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizują telefoniczny dyżur ekspertów w sprawie tegorocznych rozliczeń podatkowych emerytów i rencistów.

Reklama

- Emeryci i renciści, którzy mieli nadpłatę podatku za ubiegły rok, otrzymali w tym roku z ZUS formularz PIT-11A zamiast gotowego rozliczenia podatku. Wielu klientów zastanawia się, czy nie zaszła pomyłka. Dopytują, jak dalej postępować z takim formularzem - mówi Małgorzata Korba, rzeczniczka ZUS w województwie lubelskim.

Rozliczenie świadczeniobiorców z nadpłatą podatku przygotowuje teraz urząd skarbowy, a nie ZUS, co wynika z nowelizacji przepisów podatkowych. 

- Osoby, które otrzymały PIT-11A z instytucji wypłacającej emeryturę lub rentę, mogą samodzielnie złożyć roczne zeznanie podatkowe albo nie robić nic do 30 kwietnia, wtedy urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 za 2020 rok, automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT - wyjaśnia Michał Deruś, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Zwrot nadpłaty podatku ma realizować urząd skarbowy.

O rozliczenie podatkowe emerytów i rencistów będzie można zapytać ekspertów w trakcie telefonicznego dyżuru. Zaplanowano go na 30 marca w godzinach 10.00-12.00. Ze specjalistą urzędu skarbowego będzie można porozmawiać pod numerem telefonu 81 452 23 61. Z kolei przedstawiciel Oddziału ZUS w Lublinie będzie dyżurował pod numerem 81 535 77 76. Emeryci i renciści będą mogli uzyskać informacje na temat zasad tegorocznego rozliczenia PIT, ulg podatkowych, zasad zwrotu nadpłat i przekazywania 1 procenta podatku na cele charytatywne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy