Reklama

Reklama

Dr Mateusz Dobek z UMCS w Lublinie o problemie smogu [WIDEO]

Opublikowano: czw, 8 kwi 2021 16:12
Autor: | Zdjęcie: Print screen - UMCS/YouTube

Dr Mateusz Dobek z UMCS w Lublinie o problemie smogu [WIDEO] - Zdjęcie główne

Dr Mateusz Dobek | foto Print screen - UMCS/YouTube

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował krótki film, w którym dr Mateusz Dobek z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej przybliżył tematykę smogu. - Często myślimy, że głównymi źródłami zanieczyszczeń jest przemysł, natomiast jest to mylne przekonanie - mówi dr Dobek.

Reklama

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przygotował materiał filmowy. Dr Mateusz Dobek z Katedry Hydrologii i Klimatologii Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, przybliża w nim problematykę smogu. Tłumaczy jakie są przyczyny tego zjawiska, konsekwencje oraz w jaki sposób każdy może ograniczyć jego powstawanie.

- Głównym źródłem szkodliwych związków w atmosferze jest spalanie paliw kopalnych. Warto tutaj zwrócić uwagę na problem tzw. niskiej emisji - tłumaczy dr Mateusz Dobek. -  Często myślimy, że głównymi źródłami zanieczyszczeń jest przemysł, natomiast jest to mylne przekonanie.

Wyjaśnił również, że są dwa typy smogu i podkreślił, że nie ma dobrych wiadomości dla Polski, jeśli chodzi o zanieczyszczenia atmosferyczne. Dodał, że na Lubelszczyźnie można dostrzeć przekraczanie norm dwóch niebezpiecznych związków, czyli tzw. pyłów PM10 i związku benzopiren.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy