reklama
reklama

Koronawirus zwiększył umieralność w lubelskich domach pomocy społecznej? Radny Brzozowski pyta o ich mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus zwiększył umieralność w lubelskich domach pomocy społecznej? Radny Brzozowski pyta o ich mieszkańców - Zdjęcie główne

Domy pomocy społecznej w Lublinie a epidemia. Radny Brzozowski pyta o ich mieszkańców | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Jak koronawirus wpłynął na mieszkańców domów pomocy społecznej? Ile osób zachorowało? Czy przeciętna umieralność w 2020 roku była wyższa w porównaniu do lat ubiegłych? Takie i kilka innych pytań zadał władzom miasta radny Stanisław Brzozowski.
reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) napisał interpelację do władz Lublina w sprawie placówek opieki społecznej w Lublinie podlegających Departamentowi Spraw Społecznych. Podkreslił, że jego pismo ma związek z pismem Moniki Lipińskiej - zastępcy prezydenta miasta ds. społecznych, skierowanego do niego 21 grudnia.

Wyjaśnił, że zastępca prezydenta używa bardzo sugestywnego wyrażenia, cyt: ,,Mogę z satysfakcją powiedzieć, że mimo szalejącej pandemii zdołaliśmy utrzymać właściwy poziom zarówno zabezpieczenia sanitarnego, jak też przede wszystkim opieki świadczonej we wszystkich naszych placówkach", dla opisania podejmowanych działań, ale w opinii radnego trudno się z tego zorientować w konkretnych danych.

- Ja osobiście mam pewne wątpliwości co do sformułowania o „szalejącej pandemii", ponieważ na tle danych GUS umieralność spowodowana przez Covid-19 ciągle oscyluje na stosunkowo niskim poziomie - napisał Stanisław Brzozowski. 

Radny dalej pisze o tym, że powszechnie wiadomo, iż im osoba jest starsza, tym prawdopodobieństwo zgonu jest większe. Dlatego w tym kontekście, poprosił o dane, jak koronawirus wpłynął na mieszkańców domów pomocy społecznej i czy przeciętna umieralność w 2020 roku była wyższa w porównaniu do lat ubiegłych? Zapytał też, ile osób zachorowało i jaki to był procent w stosunku do całości oraz ile osób wyzdrowiało i jaki to był stosunek do liczby zakażonych.

Na koniec zadał jeszcze jedno pytanie.

- Czy mieszkańcy DPS-ów mieli zapewniony swobodny dostęp do opieki medycznej w okresie trwania pandemii, czyli do teraz? - czytamy w interpelacji, na którą nie ma jeszcze odpowiedzi. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama