Reklama

Reklama

Doktoranci dołączą do Lubelskiej Rady Studenckiej

Opublikowano: pon, 4 sty 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Doktoranci dołączą do Lubelskiej Rady Studenckiej - Zdjęcie główne

Doktoranci dołączą do Lubelskiej Rady Studenckiej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Do Lubelskiej Rady Studenckiej, której powołanie zaproponował m.in. radny Marcin Bubicz, zostaną włączeni również doktoranci. Aktualnie trwają prace nad stworzeniem Rady, nad czym pracuje grupa robocza.

Reklama

Marcin Bubicz (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) będący doktorantem Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UMCS, jesienią zeszłego roku w interpelacji zaproponował, by powołać Lubelską Radę Studencką złożoną z przedstawicieli studentów lubelskich uczelni. Podkreślał, że taka Rada jest oczekiwana przez środowisko akademickie i, że pozwoliłoby to wykorzystać potencjał młodych ludzi. Zaznaczał też, że byłaby to okazja do wyrażenia opinii środowiska studenckiego w sprawie najważniejszych inicjatyw, projektów, przedsięwzięć i wydarzeń organizowanych przez prezydenta Miasta Lublin oraz Radę Miasta Lublin. Dostał odpowiedź, że mogłaby ona zostać formalnie powołana na przełomie roku 2020/2021 i obecnie w grupie roboczej zaangażowanych studentów toczą się prace nad projektem statutu. 

W grudniu skierował kolejną interpelację z prośbą o poszerzenie składu Lubelskiej Rady Studenckiej o przedstawicieli Szkół Doktorskich z Lublina. 

- Korzyści z uwzględnienia głosu doktorantów przy podejmowaniu decyzji przez Radę Studencką są oczywiste, ale także dotychczas zdobyte przez doktorantów doświadczenie i ich wiedza będą cennym głosem eksperckim dla nas - Radnych Rady Miasta Lublin we wszystkich kwestiach, dla których każdego miesiąca zbieramy się na sesjach - przekonuje radny Bubicz. 

Dlatego poprosił o możliwość uwzględnienia po jednym przedstawicielu doktoratów dla każdej ze Szkół Doktorskich prowadzonych przez uczelnie uczestniczące w tym projekcie. Zapytał też czy taka propozycja znajduje poparcie Prezydenta, czy Urząd Miasta planuje uwzględnienie udziału doktorantów w LRS i kiedy zostanie ona powołana do życia?

W imieniu prezydenta odpowiedział Andrzej Wojewódzki - sekretarz Miasta Lublin, który zaznaczył, że planuje się włączenie doktorantów do Rady. Do tego, poinformował, że obecnie grupa robocza studentów, którzy wystąpili z inicjatywą stworzenia Rady pracuje nad zasadami jej powołania.

- Pan Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania, jest w tym zakresie w stałym kontakcie zarówno ze studentami, jak i z Prorektorami ds. studenckich lubelskich uczelni - napisał Andrzej Wojewódzki, dodając, że na bieżąco będzie informował radnego o postępach prac i ostatecznym terminie powołania Lubelskiej Rady Studentów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy