Reklama

Reklama

Budowa ul. Siewierzan w Lublinie musi poczekać. Brakuje pieniędzy

Opublikowano: pon, 7 gru 2020 13:39
Autor: | Zdjęcie: DSM

Budowa ul. Siewierzan w Lublinie musi poczekać. Brakuje pieniędzy - Zdjęcie główne

O realizację inwestycji poprosiła radna Monika Orzechowska | foto DSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ulica Siewierzam na osiedlu Szerokie, nie zostanie wybudowana w przyszłym roku, o co prosiła radna Monika Orzechowska. Władze miasta jako powód podają m.in. brak pieniędzy. Zamiast tego zostanie wybudowana ul. Gralewskiego, znajdująca się niedaleko Zalewu Zemborzyckiego.

Reklama

Radna miejska Monika Orzechowska w interpelacji do prezydenta miasta zwróciła się z prośbą o ujecie w przyszłorocznym budżecie realizacji projektu budowy ulicy Siewierzan (równoległa do ul. Wołynian i bliska al. Mazowieckiego), która ma pozwolenie na budowę. Podkreśliła, że sprawa jest bardzo pilna, bo projekt niedługo straci ważność. Projekt inwestycji przygotowany przez mieszkańców ulicy Siewierzan z własnych środków (45 tys. zł) został przekazana do Zarządu Dróg i Mostów w 2016 roku, a uzyskanie pozwolenia na budowę nastąpiło w 2018 roku.

- Koszt budowy ulicy Siewierzan będzie relatywnie niski ze strony Miasta Lublin, ponieważ przy okazji budowy sąsiedniej ulicy Sławin (2014) w ulicy Siewierzan zostały wykonane wszystkie prace ziemne (kanalizacja deszczowa) więc do realizacji inwestycji pozostaje nawierzchnia i oświetlenie ulicy - napisała Monika Orzechowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka). 

Z odpowiedzi udzielonej przez władze miasta, można dowiedzieć się, że na realizację w ramach inicjatywy lokalnej oczekuje pięć dokumentacji projektowych budowy lub przebudowy dróg opracowanych na zlecenie mieszkańców, w tym dokumentacja budowy ul. Siewierzan. Takie zadania realizowane są sukcesywnie w określonej kolejności i w ramach posiadanych środków finansowych.

- W toku prac nad projektem budżetu na rok przyszły oszacowano, że tylko jedno z zadań przygotowanych przy udziale mieszkańców może zostać sfinansowane w 2021 r. - zaproponowano wykonanie pierwszej spośród inwestycji oczekujących, tj. budowę ulicy Gralewskiego. Proszę mieć na uwadze, że Gmina Lublin stale ponosi konsekwencje ustawowych zmian w systemie podatkowym, wprowadzonych w 2019 r., a od kwietnia br. sytuacja epidemiczna dodatkowo pogorszy/a kondycję finansową Miasta - napisał Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, podsumowując, że z tych powodów, budowa ul. Siewierzan musi zostać odłożona na później. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy