Reklama

Reklama

Będą nowe chodniki i latarnie na lubelskich Czubach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Będą nowe chodniki i latarnie na lubelskich Czubach - Zdjęcie główne

Będą nowe chodniki i latarnie na lubelskich Czubach | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego na Czubach Północnych zostaną wybudowane nowe chodniki i zamontowane latarnie. Koszt całej inwestycji, na którą oddano 1873 głosów, to 350 tys. zł.

Reklama

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym w ramach którego mieszkańcy zgłaszają projekty i głosują na te, które mają być zrealizowane. W ten sposób decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego zagłosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października.  Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

W głosowaniu do realizacji wybrano projekt "Remont ciągów pieszych przy ul. Dziewanny, Jutrzenki, Różanej w Osiedlu RUTA oraz montaż latarni przy ulicy Biedronki i Tymiankowej 3 w osiedlu Łęgi". Zostaną wybudowane nowe chodniki od budynku Dziewanny 4 do budynku Dziewanny 12, przy ul. Jutrzenki - na odcinku od ul. Watykańskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty i przed wejściem do budynku Przedszkola nr 72 na ul. Różanej 9. 

Chodniki te są w bardzo złym stanie technicznym (liczne nierówności, spękania zapadnięcia i wykruszenia oraz ubytki kostki brukowej) stwarzające zagrożenie dla przemieszczających się nimi licznych przechodniów - czytamy w opisie projektu. 

Z kolei latarnie będą zamontowane  wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego usytuowanego pomiędzy Zespołem Szkół nr 10 przy ul. Biedronki 13 a budynkiem przy ul. Biedronki 11 i przedszkolem nr 45,  przy schodach terenowych prowadzących do głównego ciągu komunikacyjnego osiedla w pobliżu przejścia podziemnego pod ul. Armii Krajowej i przy łączniku pomiędzy ciągiem pieszym wzdłuż budynku przy ul. Tymiankowej 3 a głównym ciągiem komunikacyjnym osiedla. Łącznie ma stanąć 8 latarni. 

- Zakres robót objęty niniejszym projektem obejmuje remont ciągów pieszych o dużym natężeniu ruchu, doświetlenie ciągu pieszo-rowerowego, łącznika oraz schodów terenowych usytuowanych na terenie dwóch osiedli Ruta i Łęgi w dzielnicy Czuby Północne. Tereny te bez żadnych ograniczeń są ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Lublina - czytamy dalej w opisie.

Koszt całej inwestycji, na którą oddano 1873 głosów, to 350 tys. zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy