Kamienica, w której mieści się Bank Pekao S.A. może wkrótce zmienić właściciela. Zajmuje duży obszar, bo obejmuje działkę o powierzchni 1 317 m² oraz budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 3 365,83 m².
Jak informuje bank w swojej ofercie budynek posiada poddasze użytkowe na poziomie dachu, na którym znajdują się pomieszczenia gospodarcze oraz maszynownia dźwigu. W budynku znajdują się dwie klatki schodowe.
Główne wejście do budynku znajduje się od strony północnej – ulicy Krakowskie Przedmieście. Drugie wejście, od strony południowej, zapewnia dostęp do pomieszczeń technicznych oraz biurowych.
Obiekt wyposażony jest w instalacje: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania z sieci miejskiej, elektryczną, odgromową, ppoż. Działka posiada nieregularny kształt, zbliżony do trapezu, dłuższym bokiem przylegającego do ul. Krakowskie Przemieście. Na terenie nieruchomości znajduje się parking zewnętrzny z 17 miejscami postojowymi.
Status prawny
Dla nieruchomości Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie, X Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą - LU1I. Właścicielem gruntu jest Skarb Państwa, zaś użytkownikiem wieczystym gruntu i właścicielem budynku jest Bank Polska Kasa Opieki S.A. z siedzibą w Warszawie. Umowa oddania w użytkowania wieczyste obowiązuje do 5 grudnia 2089 roku.
Służebność i inne ograniczenia: ograniczone prawo rzeczowe – nieodpłatne prawo użytkowania na czas nieoznaczony – wykonywanie którego będzie ograniczone do używania w niezbędnym zakresie przez osoby zatrudnione przez użytkownika – pomieszczenia o powierzchni 50 m2, położonego w piwnicy budynku, w którym znajdują się urządzenia stacji transformatorowej, ustanowione na rzez Zakład Energetyczny Lublin Spółka Akcyjna. Istnieje rozbieżność w powierzchni budynku pomiędzy inwentaryzacją (3.365,83 m2) a wykazaną w Księdze Wieczystej (2.704 m2).
Obszar, na którym znajduje się nieruchomość nie jest objęty ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym, jedynym obowiązującym dokumentem jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin. Zgodnie z Uchwałą Nr 283/VIII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 1 lipca 2019 roku teren, na którym zlokalizowana jest nieruchomość znajduje się w obszarze oznaczonym, jako teren zabudowy śródmiejskiej.
Teren, na którym znajduje się nieruchomość, jest objęty strefą ochrony konserwatorskiej. Zgodnie z uchwałą nr 248/VII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 30 maja 2019 w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Lublin nieruchomość jest położona na obszarze zdegradowanym i obszarze rewitalizacji. Uchwała nie ustanowiła na rzecz Gminy Lublin prawa pierwokupu nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji ani zakazu wydawania decyzji o warunkach zabudowy, o której mowa w art. 59 ustawy z dnia 27 marca 2003 o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Nie została podjęta uchwała w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Specjalnej Strefy Rewitalizacji na podstawie art. 25 ustawy z dnia 9 października 2015 o rewitalizacji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.