reklama
reklama

Amnesty International wybrała Lublin na finał swojej akcji. Maraton Pisania Listów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FreeImages

Amnesty International wybrała Lublin na finał swojej akcji. Maraton Pisania Listów - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto FreeImages

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaAmnesty International wybrała Lublin na finał Maratonu Pisania Listów w Polsce. Każdego roku w okolicach miliony ludzi na całym świecie uczestniczą w akcji, polegającej na wysyłaniu listów – apeli w sprawie osób, których podstawowe prawa są zagrożone lub łamane.
reklama

- W tym roku na finał Maratonu zapraszamy do Lublina. Dzięki gościnności Stowarzyszenia Homo Faber, przestrzeń Baobabu w centrum miasta zamieni się w miejsce działania dla wsparcia potrzebujących oraz refleksji nad prawami człowieka. Zachęcam do udziału w tej niezmiernie ważnej inicjatywie - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Maraton Pisania Listów to akcja o globalnym zasięgu, która powstała w Polsce 24 lata temu. Zapoczątkowała ją warszawska grupa lokalna Amnesty International.
 
- To taka akcja, w której na jeden dzień można zostać obrońcą praw człowieka. Ale przede wszystkim to inicjatywa, która niesie wymierną i realną pomoc. Każdego roku otrzymujemy informacje o bohaterkach i bohaterach naszej akcji, którzy zostali zwolnieni z więzienia lub umożliwiono im kontakt z rodziną, prawnikiem lub lekarzem. Aleś Bialacki, laureat Pokojowej Nagrody Nobla napisał nam, że listy, które otrzymał podczas Maratonu Pisania Listów pozwoliły mu przetrwać w więzieniu - mówi Anna Błaszczak-Banasiak, dyrektorka Amnesty International Polska.
 
 
Tegoroczny Maraton Pisania Listów dotyczy obrony Manahel z Arabii Saudyjskiej, więzionej za sprzeciw wobec wymogu męskiego opiekuna, Okby z Egiptu, torturowanego w zemście za pokojową działalność swojego brata oraz innych bohaterek i bohaterów tegorocznej akcji. Więcej informacji na: maraton.amnesty.org.pl.
Finał akcji w Lublinie odbędzie się w Baobabie przy ul. Krakowskie Przedmieście 39 B. 
 

Program wydarzenia

  • 7 grudnia, sobota
    • godz. 11.00 - 21.00 / wspólne pisanie listów w obronie tegorocznych bohaterek i bohaterów – niesłusznie więzionych, skazanych, prześladowanych za odwagę upominania się o wspólne prawa;
    • godz. 12.00 / otwarcie wydarzenia, kilka słów od Anny Błaszczak-Banasiak, dyrektorki Amnesty International Polska;
    • godz. 15.00 - 16:00 / spacer „Lublin wielu kultur”;
    • godz. 16.30 - 18.00 / debata „Oto krzyk, że Białoruś żyje”. O sytuacji w Białorusi i o tym, jak wspierać osoby z Białorusi w walce o prawa człowieka” z udziałem Anny Błaszczak-Banasiak, dyrektorki Amnesty International Polska oraz Stanislavy Husakovej, byłej więźniarki politycznej z Białorusi; debata będzie tłumaczona na polski język migowy;
    • godz. 18.00 - 19.00 / „Jak protestować, żeby protestować dobrze?” – warsztaty o skutecznym działaniu na rzecz zmian w ważnych dla nas sprawach;
    • godz. 19.30 / pokaz filmu z prawami człowieka w tle;
  • 8 grudnia, niedziela
    • godz. 11.00 - 15:00 / wspólne pisanie listów w obronie tegorocznych bohaterek i bohaterów – niesłusznie więzionych, skazanych, prześladowanych za odwagę upominania się o wspólne prawa.
Sprawdź portal Lublin24, bądź na bieżąco!

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Lublin24.pl - Najszybszy portal w mieście Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama