Akcja zimowego utrzymania miasta. Drogi w Lublinie przejezdne
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: oprac. Joanna Niećko
reklama
Przeczytaj również:
Z LublinaTrwa akcja zimowego utrzymania miasta. Pracują m.in. 4 pługosolarki i 7 brygad ręcznie odśnieżających. Ratusz poinformował, że sytuacja na drogach jest opanowana, a ulice są przejezdne.
reklama
W związku z opadami śniegu, które miały miejsce w poniedziałek (25 stycznia) i we wtorek w nocy, trwa akcja zimowego utrzymania miasta. Ratusz przekazał, że sytuacja na drogach jest stabilna i opanowana, a ulice są przejezdne. Z kolei ruch w godzinach porannego szczytu odbywał się bez większych zakłóceń.
- Akcja prowadzona jest nieprzerwanie od wczoraj (25 stycznia) od godz. 4.30. Na mieście pracuje aktualnie 11 pojazdów, w tym 4 duże pługosolarki oraz 7 ciągników i pługosolarek małych. Ponadto pracuje 7 brygad realizujących odśnieżanie ręczne. Prace, poza pługowaniem i posypywaniem solą głównych ulic objętych I i II kategorią zimowego utrzymania, dotyczą przede wszystkim odśnieżania i posypywania piaskiem chodników, schodów oraz obiektów inżynierskich objętych stałym utrzymaniem - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Akcja zimowego utrzymania miasta obejmuje też pługowanie i posypywanie wydzielonych pasów ruchu, zatok autobusowych dla pojazdów komunikacji miejskiej, zatok przystankowych oraz skrzyżowań z ulicami o niższych kategoriach. Pługowanie, posypywanie solą, mieszanką soli i piasku oraz piaskiem dotyczy ulic objętych III kategorią zimowego utrzymania oraz ulic nie zaliczonych do żadnej z kategorii. W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice, a potem pozostałe, według przypisanej kategorii. Z kolei tereny nie będące w stałym utrzymaniu są monitorowane i odśnieżane w zależności od potrzeb, czyli "na zgłoszenie".
- Akcja zimowego utrzymania miasta prowadzona jest co roku, w okresie od 1 listopada do 31 marca. W ramach Akcji Zima, Miasto ma do dyspozycji w firmach zajmujących się zimowym utrzymaniem ulic 2800 ton soli, 680 ton piasku oraz 97 specjalistycznych pojazdów do odśnieżania dróg. Te materiały i sprzęt są wykorzystanie w zakresie odśnieżania i usuwania śliskości jezdni i chodników, proporcjonalnie do potrzeb - dodaje Justyna Góźdź.
Natomiast Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do właścicieli, zarządców i administratorów nieruchomości na terenie Lublina, w sprawie odśnieżania chodników przy posesjach oraz usuwania śniegu i sopli lodowych z dachów budynków. Jednocześnie Urząd Miasta Lublin przypomina o odpowiednim zabezpieczeniu terenu prowadzonych robót.
- Ważne jest również stałe kontrolowanie oraz usuwanie na bieżąco zalegającego śniegu i lodu z dachów budynków wielkopowierzchniowych, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów podwyższonego ryzyka, m.in.: obiekty handlowe, obiekty sportowe, szkoły, sale gimnastyczne itp - informuje Góźdź.
W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów: w zakresie dróg - tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne), w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym - tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku), w zakresie miejsc parkingowych - tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku),w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.