Reklama

Reklama

Akcja "Zima w mieście". Ferie zimowe w Lublinie

Opublikowano: wt, 29 gru 2020 07:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Akcja "Zima w mieście". Ferie zimowe w Lublinie - Zdjęcie główne

Akcja "Zima w mieście". Ferie zimowe w Lublinie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto szykuje ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w ramach akcji "Zima w mieście" . Tym razem jednak zajęcia będą odbywać się online z powodu epidemii.

Reklama

Miasto Lublin w ramach akcji „Zima w mieście”, która odbędzie się w dniach 4-17 stycznia 2021 roku szykuje atrakcje w bibliotekach i domach kultury. Ze względu na epidemię będą obywać się w formule online.

- Z oczywistych względów, w czasie nadchodzących ferii zimowych nie możemy zaproponować uczniom tak wszechstronnej oferty, jak w poprzednich latach. Priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie uczestników. Dołożymy jednak wszelkich starań, aby każdy znalazł coś dla siebie i wartościowo spędził „Zimę w mieście”. Stawiamy na aktywność i w miarę możliwości spacery oraz ruch na świeżym powietrzu. Ze względu na obowiązujące szczególne zasady bezpieczeństwa, domy kultury i biblioteki będą realizowały swoje propozycje w formie on-line. Najważniejsze, aby dobrze zagospodarować ten czas - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Każdy dzień ferii będzie zaczynał się od aktywności ruchowej. Ćwiczenia sportowe przygotowała Sofia Ennaoui - lekkoatletka i jej klubowe koleżanki oraz Szymon Żywko - lekkoatleta. Po nich uczestnicy będą mogli zacząć naukę tańca: hip-hopu, cha-chy lub walca angielskiego, a po wysiłku obejrzeć film o znanych i nieznanych dyscyplinach sportowych lub nauczyć się gry w szachy. Z kolei spotkanie z dietetykiem przybliży zasady zdrowego odżywiania i odpowiedniej aktywności fizycznej. Będą porady i podpowiedzi jak przygotować smaczny i zdrowy posiłek oraz prezentacja ćwiczeń pozwalających poprawić kondycję i samopoczucie. W programie są też spotkania na kanale YouTube z lubelskimi zawodnikami zespołów ekstraklasowych.

- Jedną z tegorocznych nowości są nagrania legend zrealizowane w scenerii Starego Miasta. Ferie to doskonały czas na poznanie najciekawszych opowieści o Lublinie i historii miasta, a okazją do tego będą spacery. Aby uatrakcyjnić wędrówkę przygotowane zostały trasy do pobrania w bezpłatnej aplikacji oraz questy związane z legendami i przeszłością Lublina. Nowością jest quest „Sportowy Lublin w zagadkach” - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Ofertę na ferie przygotowały też Dzielnicowe Domy Kultury. Wśród propozycji są warsztaty taneczne, domowe eksperymenty z pogranicza nauk przyrodniczych, warsztaty przyrodnicze, spotkania szachowe, zajęcia aktorskie, wokalne, tanczne i z rękodzieła. Z kolei Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie organizuje Ferie z Andersenem. W ramach nich odbędą się emisje online spektaklu i czytanie performatywne połączone z działaniami edukacyjnymi oraz warsztaty instruktażowe i konkursy.

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie zapraszają do czytania i do udziału, m.in. w warsztatach plastycznych online dla dzieci, zajęciach inspirowanych kulturą chińską i przypadającym na czas tegorocznych ferii nowym rokiem w Chinach, w quizach filmowych i literackich zagadkach, ztafecie literackiej – wydarzeniu polegającym na wspólnym tworzeniu książki. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma wydrukowaną książkę, którą współtworzył.

W akcję włączy się też Kino Bajka, które udostępni najmłodszej widowni 14 filmów online. Obejrzeć będzie można m in.: „Najlepszą gwiazdkę”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Mirai”, „Sonię”, „Cały świat Romy”, „Niezwykłe lato z Tess” i „Przygodę Nelly”.

Podczas akcji „Zima w mieście” odbędą się również premierowe prezentacje online trzynastu projektów przygotowanych przez lubelskich artystów i animatorów kultury wyłonionych do realizacji w konkursie #Link do kultury.

Pełna oferta atrakcji i wszelkie informacje organizacyjne będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin od 31 grudnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy