Miasto Lublin przekazało 470 tysięcy złotych lubelskim placówkom wspierającym rozwój osób z niepełnosprawnościami. - Lublin po raz kolejny pozyskał środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na wsparcie podmiotów, które prowadzą w Lublinie warsztaty terapii zajęciowej. Fundusze te będą przeznaczone na zakup środków transportu oraz przeprowadzenie remontów i modernizacji w obiektach - mówiła Anna Augustyniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. Łączna kwota wsparcia uzyskana przez w latach 2019–2025 i przekazana podmiotom prowadzącym placówki rehabilitacyjne wynosi ponad 2,7 mln zł.
Dzięki pozyskanym środkom odbędą się "modernizacje Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie "Źródło" Osób Niepełnosprawnych Umysłowo, ich Rodzin i Przyjaciół (ul. Gospodarcza 32) oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej kierowanego przez Fundację Teatroterapia Lubelska (ul. Jastrzębia 3). W pierwszej z placówek planowana jest wymiana rolet zewnętrznych, a także zakup sprzętu nagłośnieniowego, szaf oraz projektora multimedialnego. W drugiej – wymiana okien, zakup szafek do szatni oraz sprzętu komputerowego" - przekazało miasto w komunikacie prasowym.
Stowarzyszenie "Źródło" oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo za pozyskane pieniądze będą mogły kupić również nowe pojazdy przystosowane przewozu osób z niepełnosprawnością, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.