Reklama

Związkowcy zgadzają się na przejęcie kopalni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LW Bogdanka

Związkowcy zgadzają się na przejęcie kopalni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Związki Zawodowe z LW Bogdanki przedstawiły wspólne, pozytywne stanowisko w sprawie zamiaru przejęcia kontroli nad spółką przez Enea S.A.

Treść komunikatu poniżej.

Historycznie rzecz ujmując, Bogdanka od początku swego istnienia związana jest z Elektrownią Kozienice, jako głównym odbiorcą węgla energetycznego wydobywanego przez nas. Uważamy, że tak powinno być dalej z pożytkiem dla obu stron.

Bardzo trudna sytuacja większości spółek węglowych na Śląsku, ogromna nadprodukcja węgla energetycznego na świecie i w kraju dała się mocno we znaki samej Bogdance, która w wyniku nierynkowych zachowań niektórych krajowych producentów węgla energetycznego została zmuszona do zmniejszenia wydobycia w br. o około 1 min ton. Tak duży spadek wydobycia uważamy za duże zagrożenie dla Spółki i bezpieczeństwa Załogi.

Mamy nadzieję, że wejście w struktury dużego podmiotu energetycznego, jakim jest Enea S.A. która jest także 100% właścicielem Elektrowni Kozienice, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa Bogdanki i jej Załogi. Cele powyższe traktujemy, jako najważniejsze i zdecydowanie jesteśmy za wejściem w struktury Enea S.A.

Będąc w strukturach grupy Enea S.A. zwiększamy możliwości rozwoju całej grupy w tym i Bogdanki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE