Reklama

Reklama

ZUS zwolnił ze składek prawie 60 tysięcy firm

Opublikowano: 5 czerwca 2020 14:59
Autor: dsm | Zdjęcie: DSM

- Nie byłoby możliwe wypłacenie tych wszystkich świadczeń bez ogromnego zaangażowania pracowników ZUS, którzy pracują w soboty i niedziele, codziennie do godz. 21 - podkreśla Piotr Waszak, szef lubelskiego oddziału ZUS-u | foto DSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W naszym województwie ZUS zwolnił ze składek ponad 56 tys. firm, tyle samo przedsiębiorstw skorzystało z postojowego. Urzędnicy zostali zarzuceni wnioskami.

Reklama

Zwolnienia i postojowe


Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsługuje trzy instrumenty tzw. Tarczy Antykryzysowej: zwolnienia z opłacania składek, świadczenia postojowe oraz zasiłki opiekuńcze. Dotychczas w województwie lubelskim wpłynęło prawie 80 tys. wniosków od przedsiębiorców.


- Za marzec i kwiecień zwolniliśmy ze składek ponad 56 tys. firm, na łączną kwotę 283,5 mln zł. To jest największy instrument, jeśli chodzi o wymiar finansowy - mówi Piotr Waszak, dyrektor Lubelskiego Oddziału ZUS.


Do lubelskiego ZUS-u wpłynęło 66 tys. wniosków o świadczenia postojowe, mające zrekompensować utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej. Do początku czerwca zatwierdzonych do wypłaty zostało ponad 55 tys. wniosków.


- Kwota wypłat na dziś, to są 103 mln zł - podkreśla szef lubelskiego oddziału ZUS-u.


Pracują do wieczora i w weekendy


W województwie lubelskim wpłynęło dotąd 35 tys. wniosków do ZUS-u o przyznanie dodatkowych zasiłków opiekuńczych.


- Wypłacono ponad 30 tys. zasiłków na kwotę ponad 11 mln zł - wylicza Piotr Waszak. - Nie byłoby możliwe wypłacenie tych wszystkich świadczeń bez ogromnego zaangażowania pracowników ZUS, którzy pracują w soboty i niedziele, codziennie do godz. 21. Stąd niektórzy z przedsiębiorców, którzy złożyli wnioski, czasami dostają telefony od naszych pracowników właśnie w soboty, niedziele lub wieczorami. Co prawda znakomita liczba wniosków jest przetwarzana automatycznie, ale dość sporo wniosków trzeba powyjaśniać - dodał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.